Panik te Barcelona, konfirmohen dy raste të reja me Koronavirus!

Rikthehet Koronavirusi te Barcelona, para ndeshjes së mbetur të javës së dytë kundër Atletik Bilbaos, ndeshje kjo që në program është nesër mbrëma. Klubi katalunas përmes një komunikate zyrtare, njofton se dy anëtarë të stafit teknik kanë rezultuar pozitiv me koronavirus, pas testeve të bëra gjatë ditës së sotme. Në këtë situatë,

Rushtu Rexhber del nga spitali, fiton betejën me “Covid-19”

Rekordmeni për ndeshje të zhvilluara te kombëtarja turke, Rushtu Rexhber, i cili ishte diagnostifikuar me koronavirus, është lëshuar nga spitali, njofton “CNN Turk”, përcjellë “infOSport.mk”. Rushtu Rexhber me 120 ndeshje të zhvilluara me Kombëtaren e Turqisë, aktualisht mban rekordin si lojtari me më shumë ndeshje për ekipin kombëtarë. Ai me Turqinë

Çfarë gjesti, Tevez ofron pagën një vjeçare në luftën kundër koronavirusit

Ylli argjentinas, Karlos Tevez që aktualisht mbron ngjyrat e Boka Xhuniors ka bërë një gjestë të madh. Teksa intervistohet nga ana e “Ole”, vetë futbollisti shpreh gatishmërinë që të lërë rrogën për 1 vit bashkë me shokët e tjerë, për të ndihmuar të varfrit. Pavarësisht se Koronavirusi ka prekur edhe shumë njerëz

Premierliga angleze vijon sezonin aktual në Kinë!

Koronavirusi ka shkaktuar një kaos të vërtetë në futbollin europian dhe botëror, përfshirë këtu edhe Premierligën angleze.  Megjithatë siç raporton “The Athletic” shumica e klubeve kanë qenë për vazhdimin e ndeshjeve pasi që në të kundërtën do të humbasin miliona euro. Po ashtu sipas këtyre raportimeve gjatë mbledhjes së klubeve, njëra