FHM 40 mijë euro bonus, nëse Maqedonia kualifikohet në Botëror

Krerët e Federatës së Hendbollit të Maqedonisë, kanë vendosur që të dhurojnë bonuse për reprezentuesit e përfaqësueses së Maqedonisë nëse arrijnë kualifikimin në Kampionatin Botëror 2019 që do të zhvillohet në Gjermani dhe Danimarkë. Bordi drejtues në FHM në mbledhjen e mbajtur sot kanë sjellur vendim që reprezentuesve t’iu jepet bonus

Latifi: Maqedonia ka funksionuar mirë edhe pa Lazarovin! (VIDEO)

Hendbollisti i klubit Rinia nga Shkupi, Basri Latifi në emisionin ‘Sportmania’ që transmetohet në televizionin SHENJA, ka komentuar ecurinë e përfaqësueses së Maqedonisë në Kampionatin Evropian që u zhvillua këtë muaj në Kroaci. Ai mes tjerash ka veçuar edhe pjesën e ndeshjeve që Maqedonia i zhvilloi pa kapitenin Kiril Lazarovin. “Momenti

Spanja fiton për herë të parë Kampionatin Evropian të hendbollit (VIDEO)

Përfaqësuesja e Spanjës është fituese e medaljes së artë në Kampionatin Evropian të hendbollit që këtë muaj u zhvillua në Kroaci. Spanja në finale fitoi Suedinë me rezultat 28:23, duke bërë kështu përmbysjen nga pjesa e parë që i takoi suedezëve me shifra 14:12. Balaguer ishte golashënuesi më i mirë i

Franca del e bronztë nga KE në Kroaci

Kampionja në fuqi e Botës në hendboll, Franca, është dashur të mjaftohet vetëm me medaljen e bronztë në Kampionatin Europian të hendbollit, që po mbahet në Kroaci, njofton “infOSport.mk”. Francezët në finalen e vogël mundën Danimarkën me reuzltatin 33:29 (17:14), Nikola Karabatiq me 9 gola të shënuar ishte më i miri te

Suedia dhe Spanja në finale të Evropianit të hendbollit 2018

Suedia dhe Spanja janë dy përfaqësueset finaliste që do ta diskutojnë titullin e Kampionatit Evropian të hendbollit këtë vit. E para që siguroi finalen ishte Spanja që mposhti Kampionen Botërore Francën me rezultat 27:23, ndërsa Suedia pas minutave shtesë arriti të eliminojë në gjysmëfinale Danimarkën me rezultat 35:34. Finalja ndërmjet Suedisë

Euro 2018, Çekia ia prish ëndrrën Maqedonisë për në gjysmëfinale (VIDEO) 

Përfaqësuesja e Maqedonisë është mundur sërish, ku kësaj radhe pësoi disfatë nga Çekia në ndeshjen e dytë të fazës së dytë në Kampionatin Evropian të hendbollit që po zhvillohet në Kroaci. Të përzgjedhurit e Raul Gonzalezit edhe pse kishin lojën në dorë, nuk arritën që të administrojnë mirë deri në përfundim

Maqedonia shpartallohet nga Spanja, Danimarka e fiton Gjermaninë (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë është mposhtur nga Spanja me rezultat 31:20, në ndeshjen e parë të fazës së dytë të Kampionatit Evropian që po zhvillohet në Kroaci. Të përzgjedhurit e Raul Gonzalezit e nisën keq takimin, duke humbur raste të mira për gol, që spanjollët e shfrytëzuan mirë momentin, duke ngritur

Evropiani 2018: Kroacia fiton ndaj Norvegjisë, Franca mposhtë Suedinë (VIDEO)

Përfaqësuesja e Francës ka bërë hap drejt gjysmëfinales në Kampionatit Evropian të Kroaicisë, pasi sonte mundi Suedinë me rezultat 23:17. Ata që shkëlqyen në radhët e kampionëve të botës, ishin portieri Zherard me 19 pritje në portë, ndërsa Soriando me 5 gola ishte më i miri i takimit. Pas këtij triumfi

Hendboll Euro 2018, Maqedonia e pandalshme, fiton edhe Malin e Zi (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë në hendboll nuk ka të ndalur. Pas Sllovenisë, fitoi edhe Malin e Zi me rezultat 29:28 në ndeshjen e vlefshme të grupeve në Kampionatit Evropian që po zhvillohet në Kroaci. Më meritorët e fitores së Maqedonisë ishin Kuzmanovski me 5 gola të shënuar dhe Lazarov me Mirkullovskin që

KE në hendboll, Kroacia mposhti Serbinë, fiton edhe Franca

Mbrëmë edhe zyrtarisht nisi Kampionati Europian në hendboll, i cili do të mbahet në Kroaci deri më datë 28 shkurt. Dhe që në start ishim dëshmitarë të një derbi ballkanik, ku mejdanin në “Spaladium Arena” në Split ndanë dy kombëtaret më të mira Kroacia dhe Serbia. Kroatët ishin më të mirë gjatë