Francezët po mbledhin firma për përsëritjen e finales me Argjentinën!

Humbja e Francës në finalen e Botërorit ndaj Argjentinës duket se është e papranueshme për disa tifozë francez, të cilët po mbledhin firma që ndeshja të përsëritet për të rikthyer “padrejtësinë”. Në përshkrimin thuhet: “Arbitri u shit plotësisht, nuk pati asnjë penallti plus një faull ndaj Mbappes në golin e dytë të

Situatë kaotike te Franca para finales me Argjentinën! Shumë lojtarë nuk po stërviten!

Paraqitja e Teo Hernandez në finalen e Kupës së Botës kundër Argjentinës të dielën është vënë në dyshim, pasi futbollisti i Milanit nuk u stërvit me pjesën tjetër të skuadrës gjatë ditës së sotme. Është “MilanNews” raporton se Franca ka konfirmuar se Teo Hernandez nuk është stërvitur me pjesën tjetër të

Franca arriti të ndërpresë ëndërrat e Marokos dhe do të kërkoj të mbroj titullin ndaj Argjentinës

e Francës për herë të dytë me rradhë është kualifikuar për në finalen e një Botërori, pasi sonte mundi Marokun me rezultatin 2:0 në gjysmëfinalen e dytë në kuadër të “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë “gjelat” u bënë ekipi i parë kombëtar nga Europa, që pas plotë 84 viteve

Kroacia trondit Francën midis Parisit, Islanda dhe Izraeli i bëjnë nder Shqipërisë (VIDEO)

Kroacia ka tronditur Francën, duke e mundur midis Parisit me rezultat minimal 1:0 në kuadër të grupit 1 në Divizionin A të Ligës së Kombeve, njofton “infOSport.mk”. Kroatët golin e fitores e gjetën që në minutën e 5-të, kur nga pika e bardhë Luka Modriç arriti të mposhtë portierin e Milanit,

Suedia në sekondat e fundit mundi Spanjën, duke fituar titullin e 5-të kampion Europe (VIDEO)

Kombëtarja e Suedisë ka fituar titullin e kampionit të Evropës në hendboll, që këtë vit u zhvillua në Hungari. Në finalen dramatike të së dielës, Suedia fitoi ndaj Spanjës me rezultatin e ngushtë, 27:26, njofton “infOSport.mk”. Hero i skuadrës skandinave doli të jetë Niklas Elberg, i cili shënoi nga pika e

Golat nga fitorja spektakolare e Francës përballë Belgjikës (VIDEO)

Franca falë përmbysjes spektakolare që bëri ndaj Belgjikës, ka siguruar një vend për në finalen e madhe të Ligës së Kombeve, ku do të luaj kundër Spanjës së Luis Enrikes, njofton “infOSport.mk”. “Gjelat” kanë mposhtur me përmbysje 3:2 Belgjikën në gjysmëfinale, duke siguruar praninë në ndeshjen për trofeun. Ndeshja ishte e luftuar