Shpresat e vendit në qershor zhvillojnë dy takime miqësore, Kanatllarovski zbulon listën

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë në muajin qershor në Shkup do të zhvillojë dy ndeshje kontrolluese kundër Armenisë dhe Maltës, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja këto ndeshje do të zhvillohen në qendrën stërvitore “Petar Milloshevski” me fillim nga ora 17:00. Ndeshjen e parë kontrolluese, Maqedonia do ta zhvillojë kundër Armenisë me datë 15

E bujshme, Albion Rrahmani i Ballkanit i bashkohet Dinamo Zagrebit!

Ballkani mund të mbetet pa njërin prej futbollistëve kryesor, golashënuesin Albion Rrahmani. Janë gjigandët kroat të Dinamo Zagreb që dëshirojnë të bëjnë për vete 22-vjeçarin nga Podujeva, i cili edicionin që lamë pas në elitën e futbollit kosovar, u shpall golashënuesi më i mirë me 20 gola të shënuar. Albion Rrahmani konsiderohet

Mevlan Adili dhe 11 të tjerë e mbyllin aventurën me Bylis

Me të mbyllur sezoni 2022/23 në Superligën shqiptare, skuadra e Bylis, që nuk arriti të mbijetojë, ka mbyllur marrëveshjet me plotë 12 futbollistë, përfshirë këtu edhe dy nga vendi ynë, njofton “infOSport.mk”. Fjala është për mbrojtësit Mevlan Adili dhe Aleksandar Damçevski, të cilët më nuk do të jenë pjesë e skuadrës

Fejenord zyrtarizon divorcin me 6 kampionë

Pas titullit të fituar kampion në Holandë, skuadra e Fejenordit ka zyrtarizuar divorcin me plot 6 futbollistë, të cilët do të largohen nga Roterdami për arsye të ndryshme. Kështu Oussama Idrissi dhe Jacob Rasmussen ishin në huazim në klubin holandez dhe do të kthehen në skuadrat që kanë pronësinë e kartonit

Shkëndija gati të transferojë kapitenin e Dritës së Gjilanit!

Ardian Limani, një ndër futbollistët më jetëgjatë te Drita e Gjilanit, mund të jetë një ndër përforcimet më të bujshme të Shkëndijës në këtë afat kalimtar në prag të ndeshjeve europiane, njofton “infOSport.mk”. Limani gjatë ditës së sotme edhe përfundimisht i ka dhënë fund dashurisë me Dritën e Gjilanit, fanellën e

Zvicra publikon listën për ndeshjet e qershorit, trajneri Jakin fton tre futbollistë shqiptarë

Përfaqësuesja e Zvicrës ka publikuar listën për dy ndeshjet e muajit qershor në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2024, njofton “infOSport.mk”. Helvetikët do të përballen fillimisht me Andorrën më 16 qershor, derisa tre ditë më vonë para tifozëve të tyre do të mirëpresin Rumaninë. Për këto dy ndeshje mjaft të

Shkëndija gjen zëvendësuesin e Egzon Bejtullait!

Egzon Bejtullai me shumë gjasa sezonin e ri nuk do të luaj me fanellën e Shkëndijës. Kapitenit “kuqezi”, kontrata me skuadrën tetovare i përfundon në qershor të këtij viti, mirëpo e njëjta është vështirë të vazhdohet, ashtu që drejtuesit e skuadrës tetovare po mendojnë për zëvendësuesin e tij. Informacione pranë “infOSport.mk”

Plotë 8 largime nga rradhët e FC Shkupit!

FC Shkupi gjatë ditës së sotme do të nis përgatitjet për ndeshjet europiane, ndërkohë paraprakisht drejtuesit e skuadrës kanë njoftuar për të rejat e fundit në skuadër, e që kanë të bëjnë me largime të futbollistëve, shumica prej tyre me kontrata të skaduara, njofton “infOSport.mk”. Kështu pjesë e skuadrës nënkampione të

Ardian Nuhiu flet ekskluzivisht për infOSport.mk rreth bisedimeve me Shkëndijën dhe interesimin e skuadrave tjera

Ardian Nuhiu është bërë TOP temë në opinionin sportiv në vendin tonë, teksa i njëjti lidhet me një angazhim të mundshëm te një ndër skuadrat më të fuqishme financiarisht, Shkëndija. Ishim ne që nxorrëm të parin lajmin rreth fillimit të bisedimeve të Nuhiut me ish klubin e tij Shkëndijën, bisedime këto