Musliu dhe Bejtullai, dy komandantët e mbrojtjes së Maqedonisë së Veriut (VIDEO)

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut, mbrëmë në transfertën ndaj Sllovenisë nxorri një barazim 1:1, duke bërë kështu që të ketë startin më të mirë viteve të fundit në një cikël eliminatorë, qoftë ai për Europian, apo Botëror njofton “infOSport.mk”. Ishte Enis Bardhi që shënoi golin e vetëm për “verdhekuqtë” në këtë

Egzon Bejtullai bëhet baba

Futbollisti i Shkëndijës dhe njëherit përfaqësueses së Maqedonisë, Egzon Bejtullai, është bërë baba për herë të parë, njofton ‘infOSport.mk’. Ai këtë lajm e morri larg familjes dhe bashkëshortes së tij, e cila sot në jetë solli një vajzë të shëndoshë. Ndryshe Klea është fëmija i parë i çiftit Bejtullai, ndërsa ditëlindjen e

Musliu-Bejtullai, dy komandantët e ri të Maqedonisë në mbrojtje

Përfaqësuesja e Maqedonisë sot në “Telekom Arena” në Shkup mundi Armeninë me rezultatin 2:0 në ndeshjen e dytë të grupit të katërt në Ligën “D” të Ligës së Kombeve. Ishin Alioski dhe Pandev ata që menduan për fitoren e “verdhekuqve” në këtë ndeshje, në të cilën një super paraqitje bëri

Bejtullai: Ndaj Sherif Tiraspol nuk e mendojmë fare disfatën

Skuadra e Shkëndijës pasi mbylli përgatitjet në Tetovë, mëngjesin e sotëm u nis drejt Moldavisë, aty ku të martën do të zhvillojë ndeshjen e kthimit të raundit të dytë eliminatorë të Ligës së Kampionëve kundër Sherrif Tiraspoll. Në ndeshjen e parë të zhvilluar në Shkup, Shkëndija shënoi fitore minimale 1:0, ndërsa

Shkëndija pa Egzon Bejtullain ndaj FC Shkupit

Sot në stadiumin “Boris Trajkovski” në Maxhari në program është derbi ndeshja midis dy skuadrave shqiptare, FC Shkupit dhe Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”. Shkupi vjen në këtë ndeshje pas asaj fitoreje bindëse ndaj Akademia Pandev, teksa Shkëndija pas barazimit 1:1 ndaj Vardarit në Tetovë. Pikërisht në këtë ndeshje një ndër futbollistët më të

Bejtullai: Ndaj Rabotniçkit të bëjmë lojë të mirë dhe të dalim me fitore! (VIDEO)

Shkëndija e Tetovës në xhiron e 14-të në elitën e futbollit vendor do të përballet me Rabotniçkin. “Kuqezinjët” tetovarë në ndeshjen e parë të këtij sezoni të zhvilluar në Shkup ndaj “romantikëve” fituan përballjen me rezultat të thellë 2:6, ndërsa në ndeshjen e fundit që u takuan në kuadër të