Januzaj shënoi në fitoren e Real Sociedad (VIDEO)

Real Sociedadi mundi si mysafir Elçen me rezultatin 3:0 në ndeshjen e vlefshme të javës së 3-të në La Liga, njofton “infOSport.mk”. Që të tre golat skuadra baske i realizoi gjatë pjesës së dytë, ndërsa në mesin e autorëve doli të jetë edhe shqiptari, Adnan Januzaj. https://www.youtube.com/watch?v=WkXs3hSYQJ0 Januzaj shënoi në minutën e 74-të,

Gjoka nuk mund të llogarisë në mbrojtësin titullarë kundër Pelisterit në Manastir

Mevlan Murati do të jetë mungesa e vetme për sfidën e sotme që Shkëndija e tij do ta zhvillojë kundër Pelisterit në Manastir, transmeton “infOSport.mk”. Mbrojtësi i krahut të djathtë të Shkëndijës u ankua në lëndim pas ndeshjes me Totenhamin të enjten në Shkup, ashtu që mbetet jashtë kombinimit për takimin

FC Shkupi me dy mungesa të rëndësishme në mbrojtje kundër Struga T&L

FC Shkupi sot në kuadër të javës së 7-të do të luaj me Struga Trim Lum në transfertë, shkruan “infOSport.mk”. Në prag të këtij takimi trajneri i skuadrës “bardhekaltër” nga Çairi po has në probleme, sidomos në vijën e fundit, atë të mbrojtjes, ku nuk do të mund të llogarisë

Të enjten luajtën me Totenhamin, nesër udhëtojnë në Manastir për tu përballur me Pelisterin

Nën emocionet e përballjes me Totenhamin e Anglisë, futbollistët e Shkëndijës kthehen të luajnë në kampionat kur të dielën (sot) në kuadër të xhiros së 7-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut do të jenë mysafirë të Pelisterit në Manastir. Stafi teknik në krye me Ernest Gjokën

Ardit Iljazi flet para ndeshjes me Struga Trim Lum

Pas fitores në mesjavë ndaj Slloga Vinicës në kuadër të Kupës së Maqedonisë, e vlefshme për 1/16 e finales së Kupës, FC Shkupi është përgatitur maksimalisht dhe ndjehet e gatshme për duelin e radhës, që sot do ta zhvillojë kundër Struga Trim Lum, njofton “infOSport.mk”. Për ndeshjen në fjalë nga tabori

Një karton i kuq dhe një penalti e dyshimtë i dhanë fitoren Realit (VIDEO)

Real Madridit ka shënuar një fitore dramatike në udhëtim te Betisi me rezultatin 3:2, njofton “infOSport.mk”. Skuadra mbretërore kaloi në epërsi falë golit të shënuar nga Valverde në minutën e 14-të, teksa vendasit falë dy golave të shënuar brenda dy minutave arritën që të përmbysin rezultatin. Kështu falë golave të shënuar nga

Interi në një ndeshje të çmendur mund Fiorentinën (VIDEO)

Interi ka arritur një fitore të vështirë, por shumë të ëmbël në ndeshjen e parë të sezonit të ri në “Serie A”, njofton “infOSport.mk”. Skuadra zikaltër e Antonio Kontes shënoi fitore 4:3 ndaj Fiorentinës në një ndeshje të çmednur të zhvilluar në “Xhuzepe Meaca”. Të dyja skuadrat dhuruan një shou

Fitore dramatike e Junajtedit në minutën e 99-të, Evertoni nuk ndalet (VIDEO)

Mançester Junajtedi ka marrë fitoren e parë në sezonin e ri, teksa sot mundi Brajtonin në udhëtim me rezultatin 3:2. Kjo ndeshje rezultoi të jetë një ndeshje e çmendur, teksa fituesi u vendos vetëm në minutën e 99-të. Ishin vendasit që kaluan të parët në avantazh me anë të Mupai, i