Ros Barkli përforcon rradhët e Aston Villas

Ros Barkli edicionin e ri garues 2020/2021 do ta kalojë në formë huazimi te skuadra e Aston Villës. Një gjë të tillë kanë konfirmuar nga klubi i Çelzit në

faqen zyrtare në Tëitter.

Në “Villa Park”, Barkli do të ri-takohet me Xhon Terin, i cili luan rolin e asistentit të parë të trajnerit Din Smith.

Mesfushori ishte bashkuar me Çelzin janarin e vitit 2018, duke zhvilluar 86 ndeshje dhe duke realizuar 11 gola. Në këto gola përfshihet edhe një i fundit i realizuar këtë sezon ndaj Bërnlit në fitoren 6:0 në kuadër të “Carabao Cup”.

Leave a Reply