Junajtedi fiton Çelzin midis “Stemford Brixh” (VIDEO)

Mançester Junajtedi ka fituar derbin e javës së 26-të në Premierligë përballë Çelzit, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Solskjaer zhvilluan një ndeshje shumë të mirë sonte në “Stemford Brixh”, duke rikthyer shpresat për në TOP4, ku aktualisht ndodhet Çelzi. GOLAT NGA NDESHJA ÇELZI JUNAJTED, NDIQENI KËTU. 2:0 ishte rezultati përfundimtarë për

Aguero te Çelzi! Ja kush ishte pengesa që ai mos të transferohet në “Stemford Brixh”!

Sulmuesi argjentinas Serxhio Aguero pa dyshim se është një nga sulmuesit më të mirë vite me rradhë në futbolliln europian. Aguero po shënon sistematikisht dhe është golashënuesi më i mirë në historinë e Mançester Sitit. Argjentinasi pjesë e Sitit është që nga viti 2011,  ndërsa i njëjti disa vite më parë

Liga e Kampionëve, grupi “H”, Lampard debuton me Çelzin në Europë

Në grupin “H” të Ligës së Kampionëve, Frenk Lamaprd do të ketë mundësinë të udhëheqë Çelzin në aventurën europiane. “Blutë” e Londrës kanë në grup francezët e Lilë, Ajaksin dhe Valencian me të cilën përballen mbrëmjen e sotme në “Stemford Brixh”. Londinezët vijnë nga një paraqitje e mirë në ndeshjen e fundit

Liverpulli dhe Çelzi e mbyllin me barazim, vazhdime në Stamboll (VIDEO)

Liverpulli dhe Çelzi gjatë 90-të minutave të rregullta në “Vodafone Arena” kanë barazuar me rezultatin 1:1, ashtu që fituesin e SuperKupës së Europës për këtë vit do ta vendosin vazhdimet dy herë nga 15 minuta, apo ndoshta edhe penaltitë, njofton “infOSport.mk”. Liverpulli edhe përkundër faktit se krijoi më shumë raste gjatë