Struga Trim Lum rikthehet me fitore nga Strumica (VIDEO)

Struga Trim Lum rikthehet me fitore nga transferta në Strumicë, aty ku mundi Bellasicën me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Skuadra strugane në asnjë moment nuk e vuri në pikëpyetje fitoren në këtë përballje, ndërsa vendasit shpresuan vetëm në 10 minutat e fundit të takimit (përfshrë edhe kohën shtesë), kur edhe

Federata italiane e futbollit gjobiti Gatuzon!

Federata Italiane e futbollit ka gjobitur me 3 mijë euro trajnerin e Napolit, Xhenaro Gatuzo. Komisioni Disiplinor arriti në përfundim se tekniku i “napolitanëve” ka përdorur shprehje blasfemike gjatë ndeshjes kampionale kundër Krotones të zhvilluat me 6 dhjetor. “Duke ndjekur procedurën ankimuese dhe arritjen e marrëveshjes, trajneri i Napolit Xhenaro Gatuzo