Viti 2019-të fillon me një super lajm për Kosovën

Kosova ka marrë një lajm fantastik me të filluar viti i ri 2019-të. Trajneri i përfaqësueses kosovare, Bernard Çallandes ka konfirmuar se janë shumë afër dy prurjeve të reja. Trajneri zviceran ka thënë se ata janë afër marrëveshjes me Florent Hadergjonajn dhe Bastien Toman. Hadergjonaj i cili luan në Premierligën angleze te skuadra e Hadersfilld,

Gjithsej të etiketuara

UEFA golin e Rashicës e shpalli më të bukurin e vitit 2018

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, shënoi një gol të jashtëzakonshëm ndaj Ishujve Faroe në kuadër të Ligës së Kombeve më 14 tetor 2018. Ndërsa faqja zyrtare e UEFA Euro 2020 në Facebook e ka zgjedhur këtë gol si më të mirin për vitin 2018 në Ligën e Kombeve. https://www.facebook.com/EURO2020/videos/1404194946378448/ Goli i Rashicës ndaj Ishujve

Gjithsej të etiketuara

Njihuni me shqiptarin 16-vjeçar të Dortmundit haptaz dëshiron të luaj për Kosovën!

Hetemi deri tani ka luajtur për Kombëtaren e Gjermanisë U-15 dhe U-16... Futbollistët shqiptarë tashmë kanë filluar të lënë gjurmë gjithë andej. Një ndër ata talentë të shumtë shqiptarë nëpër Europë, është edhe mesfushori 16-vjeçar i Borusia Dortmundit, Rilind Hetemi, i cili haptazi ka shprehur dëshirën e tij për të luajtur me përfaqësuesen e

Gjithsej të etiketuara

Kosova në mars përballet me ish kampionët e Europës

Një ish-kampione e Evropës do të shtohet në listën e kundërshtareve më të fuqishme të përfaqësueses së Kosovës në futboll, shkruan sot Koha Ditore. Është përfaqësuesja e Danimarkës me të cilin pritet të takohet Kosova në mars të vitit të ardhshëm, në terminin gjatë të cilit është e obliguar të luajë një miqësore ndërkombëtare (21-23

ZYRTARE, FFK-ja shpalli më të mirët për vitin 2018-të

Futbollilsti i Herenvenit, Arbër Zeneli është shpallur futbollisti më i mirë për vitin 2018 në Kosovë. Çmimi është dhënë nga Federata e Futbollit e Kosovës ndërsa mesfushori arriti ta fitoj këtë çmim, falë paraqitjeve të shkëlqyeshme me skuadrën e tij në kampionatin elitarë holandez, por parasëgjithash edhe me fanellën e përfaqësueses

Shqipëria dhe Kosova nuk ndryshojnë pozicione, ‘dardanët’ me ngjitjen më të madhe për vitin 2018-të

Pak para përmbylljes së vitit kalendarik, FIFA ka publikuar raportin lidhur me ngjitjen apo rënien e kombëtareve në në ranglistë përgjatë vitit 2018-të. Në artikullin e FIFA-s shkruan që Kosova është shteti që ka bërë ngjitjen më të madhe në vitin 2018, duke u ngjitur plot 46 vende në ranglistën e

Futbollistët kosovar urojnë Kosovën për formimin e Ushtrisë: “Jetën e japim, Kosovën s’e japim”

Treshja shumë premtuese e përfaqësueses së Kosovës në futboll, Milot Rashica, Mërgim Vojvoda dhe Arijanet Muriçi, kanë uruar Kosovën për formimin e Ushtrisë. Futbollistët e përfaqësueses së Kosovës kanë shfrytëzuar rrjetet e tyre sociale për të uruar këtë ditë të veçantë për gjithë popullin shqiptarë ane mbanë Botës. Arijanet Muriçi, i cili

Prekazi: Nuk e doja Shqipërinë në grup, jemi vëllezër

Përfaqësuesja shpresa e Kosovës në kualifikimet për Kampionatin Europian të vitit 2021 do të përballet me Shqipërinë, ndërsa përzgjedhësi Rafet Prekazi ka thënë se nuk ka pasur dëshirë të ndodhë kështu. ‘I tillë doli të jetë shorti, edhe pse nuk kishim dëshirë të binte kështu. U21 ka dhuruar paraqitje të mira

Çeferin i premton mbështetje presidentit të FFK-së Agim Ademi

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin priti në selinë e tij presidentin e FFK-së, Agim Ademi dhe sekretarin e përgjithshëm të FFK-së, Eroll Salihu. Në një takim miqësor kreu i qeverisë së futbollit kontinental i dha përkrahje të vazhdueshme zyrtarëve kosovarë, si dhe shprehu gatishmërinë për ta përkrahur strategjinë e futbollit për

Eliminatoret për Euro 2021, shpresat e Shqipërisë dhe Kosovës në grup të njëjtë

Kombëtarja shpresa e Shqipërisë si dhe ajo e Kosovës do të luajnë në grup të njëjtë në kuadër të eliminatoreve për Europianin e vitit 2021, që do të mbahet në Hungari dhe Sloveni. Kështu vendosën goglat më shortin e hedhur sot në Nion të Zvicrës, ku Kosova dhe Shqipëria së bashku