Suad Sahiti: Kosova do të mund Maqedoninë e Veriut

Suad Sahiti është një emër i njohur për futbollin tonë vendor, pasi i njëjti për tre vite të plota (2014-2017) ishte pjesë e Rabotniçkit në LPFMV, shkruan “infOSport.mk”. Ai në një prononcim për “Fan Zone” në SuperSport përveç karrierës së tij dhe gjendjes aktuale të krijuar për shkak pandemisë “Covid

Emir Sahiti: Refuzova Kosovën dhe Maqedoninë për Shqipërinë!

Sulmuesi i talentuar shqiptar Emir Sahiti, i cili vite më parë luante në kampionatin tonë me skuadrën e Rabotniçkit, ka zgjidhur njëherë e përgjithmonë dilemën se për cilën kombëtare do të luajë. Në një lidhje direkte me emisionin “Fan Zone” në Supersport, 21-vjeçari që aktualisht luan me Hajdukun e Splitit në

Valon Berisha: Do ta mposhtim Maqedoninë

Valon Berisha pa dyshim se është një ndër futbollistët më të mirë te përfaqësuesja e Kosovës, kundërshtari i ekipit përfaqësues të vendit tonë në ndeshjen gjysmëfinale të Ligës së Kombeve. Ndeshja në fjalë pritet të zhvillohe në fund të këtij viti (tetori dhe nëntori përmenden si muaj të mundshëm), derisa në

Besnik Hasi çdoherë gati për të drejtuar Kosovën!

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një të ardhme të afërt të marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit “Sporti Total” në KTV, trajneri aktual i skuadrës arabe të Al Raed, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës, që sipas tij

Befason futbollisti i Ferizajit, Maqedonia favorite përballë Kosovës!

Behar Bardhi, ndryshe vëllai i Enis Bardhit, aktualisht është pjesë e skuadrës së Ferizajit në Superligën e Kosovës, ndërsa i njëjti në një intervistë për “Gazeta Olle”, ka zbuluar shumë gjëra për vëllain e tij (Enisin) që luan në La Liga me Levanten, ndërsa gjithashtu kishte folur edhe për takimin

Trajneri legjendar i Shqipërisë, De Biasi flet për ndeshjen Maqedoni-Kosovë!

Xhiani De Biasi pa dyshim se është një emër shumë i njohur për shqiptarët. Strategu italian në vitin 2016-të me Shqipërinë luajti në Europianin e Francës, ndërsa në një prononcim për emisionin “Fan Zone” në SuperSport, ai ka komentuar edhe ndeshjen e shumëpritur në mesin e shqiptarëve, Maqedoni e Veriut

Bunjaki tregon se si i ndau vëllezërit Berisha dhe pse Valoni vendosi të luajë për Kosovën

Ndërtimi i Përfaqësueses së Kosovës është një histori në vete, por që tashmë ka një arkitekt të cilin e njohin të gjithë. Ai është Albert Bunjaki, ish-selektori i Kosovës, i cili tashmë është në përfundimin e librit të tij në lidhje me ndërtimin e kombëtares “dardane”, shkruan Gazetasheshi.com. Në një intervistë

Çallandes flet për ndeshjen e shtyrë kundër Maqedonisë, ja vlerësimi i tij

Zvicerani Bernard Çallandes është duke bërë një punë shumë të mirë si trajner i përfaqësueses së Kosovës, ku po arrin rezultate shumë të mira, derisa synon kualifikimin për në Europianin e vitit të ardhshëm përmes Ligës së Kombeve. Në një prononcim të dhënë së fundmi për “Super Sport”, trajneri i “Dardanëve”

Ylli i përfaqësueses së Kosovës: Karrierën time do ta përfundojë te Feronikeli

Me kampionatin e pezulluar norvegjez, Herolind Shala, anëtar i përfaqësueses së Kosovës është duke u stërvitur në mënyrë individuale për ta ruajtur formën e tij. Këtë vikend ai ishte i ftuar në “Radio Rilindja Norëay” për të rrëfyer detaje nga karriera e tij, transmeton Gazetasheshi.com. Ai po ashtu nuk ngurroi as të

Çallandes: Ndeshja ndaj Maqedonisë më mirë të luhet në dhjetor

Ndeshja gjysmëfinale e Ligës së Kombeve në mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës,  është shtyrë dy herë shkaku i pandemisë “Covid-19”. Fillimisht ndeshja ishte caktuar të zhvillihet me 26 mars, që më pas të shtyhet për me 4 qershor, mirëpo tashmë është vendosur që të zhvillohet në një prej muajve të