Hendboll, Kosova dhe Maqedonia mësojnë kundërshtarët

Përfaqësuesja e Maqedonisë dhe ajo e Kosovës, në hendboll për meshkuj sonte (19:00) do të mësojnë emrat e kundërshtarëve për eliminatoret e Europianit të vitit 2020. Maqedonia në këtë short do futet nga vazoja e parë dhe do të jetë bartëse, ndërsa ajo e Kosovës do jetë e vendosur në

“Provokacija”, hendbollistet kosovare vallëzojnë dhe këndojnë shqip midis Beogradit (VIDEO)

Vjen “provokacja” e rradhës për Serbinë nga sportistët shqiptarë. Kësaj rradhe janë hendbollistet e reja të të përfaqësueses së Kosovës që bëjnë një gjë të tillë. Ata në Beograd duheshe të zhvillojnë ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Botërorit U20 kundër Serbisë, por e njëjta nuk u zhvillua. Ata megjithatë nga

Ish trajneri i KH Vardar, Vujoviç:  Kosovën e kemi humbur, na lejoni të merremi me sport

Qeveria e Serbisë gjatë ditës së djeshme morri vendim që të mos lejojë zhvillimin e ndeshjes mes hendbollisteve të grupmoshave të reja të Kosovës dhe Serbisë në Kovilovo, e cila është dashur të mbahet “prapa dyerve të mbyllura”, pa praninë e mediave dhe tifozëve, stemën, flamurin dhe himnin kombëtar. Tifozët serbë

Me mesazhe dhe flamur shqiptarë sulmohen ambientet e federatës së hendbollit serb

Flamur shqiptar dhe mesazhe të shkruara në dritaret e ambienteve të Federatës së Hendbollit serb janë vërejtur mëngjesin e sotëm, e që kanë të bëjnë me anulimin e ndeshjes midis Serbisë dhe Kosovës në konkurrencë të femrave për grupmoshat e reja. Persona të paidentifikuar deri më tani kishin vizatuar flamurin kombëtarë