Lajm i hidhur, ndërroi jetë hendbollisti kroat i KH Butel

Hendbolli në vendin tonë por edhe në gjithë Ballkanin është në zi, kjo pas vdekjes së hendbollistit kroat të Butelit, Denis Tot, shkruan “infOSport.mk”. Ky i fundit ndërroi jetë në një nga spitalet e qytetit të Shkupit. Hendbollisti 28-vjeçar i Butelit, sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB) me datë 7

Jo vetëm grekët, edhe serbët provokjnë: “Serbi jugore, asnjëherë Maqedoni” (VIDEO)

Politika edhe njëherë tjetër gjenë  vend në arenat sportive, kur është në pyetje Maqedonia. Pas provokimeve të zakonshme nga grekët, tashmë një provokim shumë i rëndë në adresë të shtetit maqedonas ka ardhur nga tifozët serb të Klubit të Hendbollit të Partizanit, “Grobari”, njofton “infOSport.mk”. Këta të fundit në kuadër të

Policia e Kosovës rikthen mbrapsht ekipin serb që provoi ilegalisht të futej në tokën shqiptare

Klubi hendbollistik serb, RK Arilje, nuk është lejuar të futet në territorin e Kosovës nga policia kosovare dhe është kthyer mbrapsht në pikën kufitare në Jarinjë. RK Arilje po udhëtonte drejt Mitrovicës së Veriut për t’u përballur me klubin tjetër serb nga Mitrovica, Trepça, kur u ndalua për një orë nga

Hendboll, Kosova dhe Maqedonia mësojnë kundërshtarët

Përfaqësuesja e Maqedonisë dhe ajo e Kosovës, në hendboll për meshkuj sonte (19:00) do të mësojnë emrat e kundërshtarëve për eliminatoret e Europianit të vitit 2020. Maqedonia në këtë short do futet nga vazoja e parë dhe do të jetë bartëse, ndërsa ajo e Kosovës do jetë e vendosur në

“Provokacija”, hendbollistet kosovare vallëzojnë dhe këndojnë shqip midis Beogradit (VIDEO)

Vjen “provokacja” e rradhës për Serbinë nga sportistët shqiptarë. Kësaj rradhe janë hendbollistet e reja të të përfaqësueses së Kosovës që bëjnë një gjë të tillë. Ata në Beograd duheshe të zhvillojnë ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Botërorit U20 kundër Serbisë, por e njëjta nuk u zhvillua. Ata megjithatë nga

Ish trajneri i KH Vardar, Vujoviç:  Kosovën e kemi humbur, na lejoni të merremi me sport

Qeveria e Serbisë gjatë ditës së djeshme morri vendim që të mos lejojë zhvillimin e ndeshjes mes hendbollisteve të grupmoshave të reja të Kosovës dhe Serbisë në Kovilovo, e cila është dashur të mbahet “prapa dyerve të mbyllura”, pa praninë e mediave dhe tifozëve, stemën, flamurin dhe himnin kombëtar. Tifozët serbë

Me mesazhe dhe flamur shqiptarë sulmohen ambientet e federatës së hendbollit serb

Flamur shqiptar dhe mesazhe të shkruara në dritaret e ambienteve të Federatës së Hendbollit serb janë vërejtur mëngjesin e sotëm, e që kanë të bëjnë me anulimin e ndeshjes midis Serbisë dhe Kosovës në konkurrencë të femrave për grupmoshat e reja. Persona të paidentifikuar deri më tani kishin vizatuar flamurin kombëtarë