Kosova dhe Turqia thellojnë bashkëpunimin në futboll, organizojnë edhe një miqësore me tifozë

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi ka qenë ditën e sotme në Turqi, teksa ka takuar homologun e tij, Nihat Ëzdemir. Në këtë takim mes palëve janë arritur shumë marrëveshje, teksa është firmosur Memorandumi i Bashkëpunimit, i cili lejon thellimin e mëtejshëm të bashkëpunimit. Si pasojë e kësaj

Problemet diplomatike, Kosovë-Spanjë mund të luhet në terren neutral!

Kosova gjatë ditës së djeshme mësoi emrat e kundërshtarëve për eliminatoret e Kupës së Botës të vitit 2022, që do të mbahet në Katar. Siç dihet, “Dardanët” u shortuan në Grupin “B” së bashku me Spanjën, Suedinë, Greqinë dhe Gjeorgjinë. Përveç që është një grup shumë problematik për Kosovën, për

Sllovenia-Kosova, ja si do të rreshtohen “Dardanët”

Përfaqësuesja e Kosovës sonte në Ljublanë kërkonë këndelljen. “Dardanët” do të zhvillojnë ndeshjen e parafundit në Ligën e Kombeve në kuadër të Ligës “C”, ndërsa për kundërshtarë do të kenë Slloveninë. Pas humbjes 2:1 nga Shqipëria në miqësore, skuadra e Bernard Çallandes synon vetëm tre pikë sonte. Kur kanë mbetur edhe disa

Shpresat e Shqipërisë mundin moshatarët e tyre të Kosovës në Prishtinë (VIDEO)

Kombëtarja shpresa e Shqipërisë ka shënuar fitore minimale 1:0 në duelin kundër Kosovës, të zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo ndeshja e parafundit në kuadër të grupit 3 eliminatorë për Europianin e vitit të ardhshëm, ndërsa fitorja e dytë për “kuqezinjtë”, pas asaj në Elbasan me

Ndodhi në Elbasan, ndodhi edhe në Prishtinë! Kosovë-Shqipëri, himni na bashkon sërish (VIDEO)

E njëjta histori ndodhi edhe sonte në Prishtinë, ashtu siç ndodhi ditë më parë në Elbasan në miqësoren Shqipëri-Kosovë. Të vegjlit kopjuan të mëdhenjt, teksa himni kombëtarë bashkoi sërish shqiptarët, pavarësisht se në fushën e blertë në Prishtinë në qendër ishin dy skuadra të ndryshme, me fanella të ndryshme, por

Kosovë-Shqipëri, ja në cilinTV mund ti ndiqni shpresat shqiptare

Pas vëllazërores të para disa ditëve midis Shqipërisë dhe Kosovës në Elbasan, sot këto dy përfaqësuese të një kombi do të luajnë sërish, mirëpo kësaj rradhe duke zbritur në fushën në Prishtinë me ekipet e U21, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” dhe është e

UEFA shkruan për ndeshjen vëllazërore, Shqipëri-Kosovë

Vëllazërorja midis Shqipërisë dhe Kosovës është mbyllur me fitoren e “kuqezinjëve”, 2:1. Këtë ndeshje e komentoi edhe faqja e “UEFA EURO 2020” në rrjetin social “Facebook”. “Ndeshje miqësore ndërkombëtare”, shkruan kjo faqe duke bashkangjitur flamujt e Shqipërisë, Kosovës dhe një “emoji” duartrokitës.

Shqipëria mundi Kosovën në vëllazëroren e zhvilluar në Elbasan (VIDEO)

Shqipëria mundi Kosovën me rezultatin 2:1 në vëllazëroren e zhvilluar në “Elbasan Arena”, njofton “infOSport.mk”. Që të dyja këtyre përfaqësueseve kjo ndeshje u shërbeu si parapërgatitje për ndeshjet e fundit në kuadër të Ligës së Kombeve, që i zhvillojnë pas disa ditësh. Djemtë “kuqezi” fitoren në këtë takim e paralajmëruan në minutën

Pas Maqedonisë, edhe Kosova pezullon ndeshjet e futbollit për një javë

Pas Maqedonisë edhe Kosova ka vendosur ti pezullojë ndeshjet e futbollit për një javë, transmeton “infOSport.mk”. Një gjë e tillë u vendos sot në mbledhjen e jashtëzakonshme të Komitetit Ekzekutiv të Federatës së Futbollit të Kosovës, që në këtë mënyrë i përgjigjet pozitivisht edhe vendimit të Qeverisë së Kosovës, e cila

Miqësoren Kosovë-Shqipëri e konfirmojnë edhe nga FFK-ja

Miqësoren e nëntorit midis Kombëtares së Shqipërisë dhe përfaqësueses së Kosovës e kanë konfirmuar edhe nga Federata e Futbollit kosovar. Takimi në fjalë do të zhvillohet me datë 11 nëntor 4 ditë më parë se ndeshjet e para që këto dy përfaqësuese do ti zhvillojnë në kuadër të Ligës “C”