Akuza të rënda drejt UEFA-s nga Spanja: Iu ofruan para anglezëve për t’u tërhequr nga Superliga!

Një presion i madh politik, jo ai i tifozëve është shkaku i tërheqjes së skuadrave nga Superliga, sipas mediave spanjolle. Skuadrat angleze kanë zgjedhur të bëjnë prapakthehu nga 12 themeluesit e kompeticionit të ri. Liverpull, Totenham, Arsenal, Çelzi, Mançester Siti dhe Mançester Junajted duket se e kanë braktisur përfundimisht idenë e

FIFA e quan nismë seperatiste krijimin e Superligës europiane!

Çdo kompeticion futbolli, kombëtar, rajonal ose global, duhet të pasqyrojë gjithmonë parimet themelore të solidaritetit, gjithëpërfshirjes, integritetit dhe rishpërndarjes së drejtë financiare, parime që Super League nuk i respekton”. Në një deklaratë të gjatë, FIFA, organi më i lartë i futbollit botëror, del kundër projektit të ri, që përfshin 12 klube

Derbi i madh shqiptarë në futsal u takoi kampionëve të Futsal Shkupit (VIDEO)

Të dielën në vendin tonë përveç ndeshjeve të javës së 28-të në elitën e futbollit vendor, një vend të posaçëm zuri edhe super derbi shqiptarë në elitën e futsalit vendor midis FC Arben Bajrami dhe Futsal Shkupit, njofton “infOSport.mk”. Ashtu edhe siç pritej, kjo ndeshje doli të jetë shumë e luftuar

ZYRTARE, futbolli ka një kompeticion të ri, “Superliga” bëhet realitet! Njihuni me 12 klubet themeluese

Tani Superliga bëhet realitet! 12 klube prestigjioze të futbollit Europian sot njoftuan bashkërisht një marrëveshje për të formuar një garë të re të futbollit në mesjavë, "Superliga", e qeverisur nga Klubet Themeluese. Milan, Arsenal, Atletiko Madrid, Çelzi, Barcelona, Inter, Juventus, Liverpull, Mançester Siti, Mançester Junajted, Real Madrid dhe Totenham janë bashkuar të

E besoni dot, Kamer Qaka me Shkëndijën realizon golin e parë në karrierë (VIDEO)

Kamer Qaka gjatë merkatos së dimrit u transferua te Shkëndija nga rradhët e skuadrës norvegjeze të Kongsvinger, dhe si duket ka bërë mirë, kjo pasi pikërisht me fanellën e skuadrës “kuqezi” nga Tetova ka gjetur golin e tij të parë në karrierë, njofton “infOSport.mk”. Është ky takimi i 9-të që po

Shkëndija pa bomberin kryesor Ibraimi, Hebaj udhëheq sulmin kuqezi përballë Bellasicës

Shkëndija e Tetovës pas pak në Strumicë në stadiumin “Bllagoj Istatov” do të përballet me Bellasicën në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Për shkak 5 kartonëve në këtë ndeshje do të mungojë bomberi i “kuqezinjëve”, Besart Ibraimi, ndërsa për të njëjtën arsye

Barcelona e frikshme, 4 gola në 12 minuta në finalen e Kupës së Mbretit kundër Bilbaos (VIDEO)

Barcelona ka fituar Kupën e Mbretit të këtij edicioni, teksa sonte në finalen e madhe mundi Atletik Bilbaon me shifrat 4:0, njofton “infOSport.mk”. Ekipi “katalunas” ka dhuruar spektakël sonte në Sevilja, sidomos në pjesën e dytë, kur që të gjithë 4 golat i realizoi në një interval kohor prej vetëm

Besir Ramadani: Ti hakmerremi Pelisterit për disfatën e fundit në Strugë

Struga Trim Lum është një ndër skuadrat më të mira vëndase në kampionatin tonë elitar. Skuadra e trajnerit Srgjan Zaharievski në 14 ndeshjet e deritanishme të zhvilluara si vendas, ka regjistruar 7 fitore, 6 barazime dhe vetëm një disfatë, njofton “infOSport.mk”. Disfatën e vetme skuadra strugane në terren vendas e kishte