UEFA pezullon nënkampionin e Botës dhe Europës për fyerjet ndaj Ramos

UEFA e ka pezulluar me një ndeshje mbrojtësin kroat, Dejan Lovren, për komentet ofenduese të bëra nëpërmjet rrjeteve sociale në drejtim të kombëtares spanjolle dhe kapitenit të tyre Serhio Ramos, pas fitores 3:2 në Ligën e Kombeve: ‘Spanjollët janë një tufë femrash’ – kishte shkruar Lovren, duke vijuar më pas edhe

Serhio Ramos ‘bëhet sheik’

Pasi morën pushim nga trajneri Santiago Solari, futbollistët e Real Madridit e shijuan atë në mënyra të ndryshme në Emiratet e Bashkuara Arabe. Qendërmbrojtësi dhe kapiteni ‘madrilen’ Serhio Ramos, ishte veshur si sheik për ta vizituar një xhami. Megjithatë  ky maskim nuk mjaftoi që ai të mos njihet nga mediat. Ramos shkoi

Tifoz të Realit të Madridit planifikojnë protesta ndaj kapitenit Serhio Ramos

Një grup tifozësh të Realit të Madridit po planifikojnë të protestojnë kundër kapitenit të skuadrës, Serhio Ramos, njofton ‘Cadena Ser’, përcjellë ‘infOSport.mk’. Sipas tyre, Ramos është përgjegjës për atmosferën negative që po mbizotëron te skuadra ‘mbretërore’, ndërsa e gjithë kjo ka sjellë edhe paraqitjen e dobët të skuadrës që nga fillimi

Ramos golin ndaj Kroacisë e festoi me shqiponjë

Spanja mbrëmë në kuadër të Ligës së Kombeve turpëroi ekipin nënkampion të Botës, Kroacinë, duke e mundur me rezultatin e thellë 6:0. Një ndër golashënuesit e këtij takimi ishte edhe mbrojtësi Serhio Ramos, i cili shënoi golin e tij të 14-të me fanellën e "Furisë së Kuqe". https://www.youtube.com/watch?v=LXA8WwCdoIA Pikërisht falë atij goli madrileni

Ramos: Fitojmë edhe pa Ronaldon

Kapiteni i Realit të Madridit, Serhio Ramos vazhdon të këmbëngul dhe të thotë  qartë dhe më zë të lartë: “Reali nuk ka mbaruar me largimin e Kristiano Ronaldos”. “Këtu kemi krijuar një grup, çelësi i suksesit tonë është se kemi qenë gjithmonë një familje e bashkuar.Kemi humbur një futbollist të rëndësishëm