FC Struga: Reagimi i FC Shkupit si palë e tretë është një precedent i pandodhur më parë në futbollin tonë

Penaltia e Struga Trim Lum në ndeshjen kundër Voska Sport, ngriti shumë pluhur në opinionin sportiv në vendin tonë. Përkundër ankesave të klubit të Voska Sport, që reagoi përmes një shkrimi të bashkëngjitur edhe me një video në faqen zyrtare në “facebook”, një reagim tjetër erdhi nga FC Shkupi, e

Kampionët e Struga Trim Lum rikthehen aty ku e kanë vendin!!

Me zhvillimin e ndeshjeve të mbetura të javës së 15-të, ku dje në program ishin dy takime, Struga Trim Lum falë fitores minimale 1:0 ndaj Voska Sport, një xhiro para fundit të stinorit vjeshtorë, arriti që të rrëmbejë pozitën e parë, aty ku edhe e kishte mbyllur edicionin e kaluar,

Referimin skandaloz të Igor Stojçevskit e konfirmon edhe Komisioni i arbitrëve pranë FFM-së

Komisioni i arbitrëve pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë, në analizën e bërë për ndeshjen e javës së 15-të midis Struga Trim Lum dhe Voska Sport, ka konfirmuar shkeljet e bëra nga ana e arbitrit kryesor, Igor Stojçevski, e për të cilat klubi shqiptarë nga Ohri kishte reaguar menjëherë pas

Flet trajneri i Voska Sport: Referim skandaloz, kjo është katastrofale për futbollin në Maqedoni

Opinionin e tij pas përfundimit të ndeshjes së sotme midis Struga Trim Lum dhe Voska Sport, që i takonte javës së 15-të, të mbetur, e ka dhënë edhe trajneri malazez i Voska Sport, Miljan Radoviç, shkruan “infOSport.mk”. Strategu i skuadrës shqiptare nga Ohri ka mbetur i shokuar nga gjithë ajo që

Fitore infarkt e Struga Trim Lum, Vardari humb në Kratovë dhe mban fenerin (VIDEO)

Struga Trim Lum ka regjistruar një fitore infarkt kundër Voska Sport, në ndeshjen e mbetur të javës së 15-të, duke marrë kështu kryesimin në renditje para FC Shkupit, njofton “infOSport.mk”. Në një ndeshje të luftuar nga të dyja palët, e ku Struga Trim Lum krijoi më shumë raste, por që edhe

Shembull për të tjerët, presidentët e dy klubeve shqiptare, Qyra dhe Useini pas ndeshjes darkojnë bashkë

Shembull për të tjerët,  presidentët e dy klubeve shqiptare, Mendi QYRA i Struga Trim Lum dhe Nefi USEINI i Voska Sport, së bashku me Drejtorin Sportiv të skuadrës kampione, Besart ISAKU dhe disa miq biznesmen të suksesshëm në vendin tonë,  pas ndeshjes së zhvilluar sot në qytetin e bukur të

Kalanoski si Bierhof, shënon me kokë  nga 13 metra largësi (VIDEO)

Sileksi dhe Vardari në  Kratovë  në  këto momente janë  duke zhvilluar takimin e mbetur të  javës së  15-të  në  Ligën e Parë  Futbollistike të  Maqedonisë , njofton “infOSport.mk”. Të  parët që  shënuan në  këtë  ndeshje ishin mysafirët nga Shkupi, që  avansuan falë  golit të  mbrojtësit Nenad Mishkovski, i cili përfitoi nga

E mërkura e rezervuar për dy ndeshjet e mbetura të javës së 15-të

Të mërkurën në futbollin vendor në program janë dy ndeshjet e mbetura të javës së 15-të, që u shtyen për shkak të reshurave të borës që kishin kapluar Kratovën, gjegjësishtë Strugën, njofton “infOSport.mk”. Kështu nesër në këto dy qytete, futbolldashësit do të kenë mundësinë të shohin futboll, edhe atë mjaft atraktiv,

Tairi i lumtur për golin dhe besimin e trajnerit Shpëtim Duro

Hadis Tairi nga ndeshja në ndeshje po përfiton atë përvojën e duhur, që do e ndihmojnë këtë futbollistë gjatë karrierës së tij. Edhe pse vetëm 18-vjeç, Hadisi tashmë ka marrë besimin e trajnerit Duro, gjë kjo që e gëzon tej mase futbollistin strugan. “Patjetër që duhet të falënderojë profesorin për besimin