Problem i papritur për Shkëndijën në Antalia të Turqisë!

Shkëndija është akomoduar ne Antalia ku do të qëndrojë deri më 8 shkurt. Megjithatë me të arritur në tokën turke, “kuqezinjtë” nga Tetova kanë marrë një lajm shumë të hidhur, njofton “infOSport.mk”. Për shkak nevojës së karantinës dy javore për shtetasit e Brazilit, nuk i është lejuar udhëtimi përforcimit të fundit

Shkëndija anulon ndeshjen me Zorya, ja kur zhvillohet e njëjta

Ndeshja e parë kontrolluese e Shkëndijës në Antalia të Turqisë, kundër skuadrës ukrainase të Zorya Luhansk e paraparë për tu zhvilluar sot (25 janar) është shtyrë për 24 orë dhe e njëjta do të luhet të martën, njofton “infOSport.mk”. Kështu skuadra “kuqezi” sot në vend të ndeshjes zhvilloi seancë stërvitore. Pjesa e

Lavdrim Skenderi një futbollistë i lirë

Lavdrim Skenderi tashmë disa ditë ka ndërprerë bashkëpunimin me Teteksin dhe është në kërkim të një mjedisi të ri, ku do të mund të vazhdonte karrierën e tij, njofton “infOSport.mk”.  Bëhet fjalë për një futbollistë 27-vjeçar, i cili ka një karrierë të pasur futbollistike, ndërsa gjithashtu numëron plotë 134 ndeshje

Një bullgar për mbrojtjen e Sileksit!

Sileksi ka përforcuar mbrojtjen edhe me një bullgar. Pas largimit të dyshes Grozdanoski – Kirovski, drejtuesit e skuadrës nga Kratova fillimisht sollën Jordan Serafimovskin nga rradhët e Bellasicës, ndërsa tashmë së fundmi kanë angazhuar edhe mbrojtësin bullgar të Eter, Svilen Sherev, njofton “infOSport.mk”. Sherev është 28-vjeçar, ndërsa deri më tani në

Ak.Pandev barazoi kundër skuadrës kosovare të Arbërisë, shënon ish futbollisti i Shkëndijës

Akademia Pandev ka barazuar 1:1 në ndeshjen e parë të zhvilluar në tokën turke, aty ku është transferuar tashmë disa ditë, për të zhvilluar fazën kryesore të përgatitjeve në prag të pjesës së dytë të kampionatit elitar në futbollin vendor, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i skuadrës nga Strumica ishte skuadra kosovare e

FC Shkupi prezanton mbrojtësin e kombëtares së Ruandës

FC Shkupi edhezyrtarisht ka bërë për vete mbrojtësin e kombëtares se Ruandas, Abdul Ruatubjaje, me të cilin ka nënshkruar kontratë për një vit e gjysmë. Lajmin për afrimin e këtij mbrojtësi, “infOSport.mk” e kishte publikuar që me 24 dhjetor të vitit të kluar, ndërsa sot i njëjti u prezantua me

Struga Trim Lum barazon edhe në ndeshjen e tretë kontrolluese

Skuadra e Struga Trim Lum gjatë ditës së sotme në Ohër ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë kontrolluese në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror në elitën e futbollit vendor,njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Srgjan Zaharievski u përballë me ekipin strugan të Veleshtës, që garon në Ligën e Dytë – Perëndim.

Renova mund sërbet e Jagodinës

Renova edhe në ndeshjen e dytë kontrolluese ka shënuar fitore, teksa sot në Ohër mundi ekipin serb të Jagodinës me rezultatin 2:1, njofton “infOSport.mk”. Remzifail Selmani hapi serinë e golave në këtë ndeshje, duke kaluar në epërsi Renovën që në fazën e hershme, ndërsa mysafirët u kundërpërgjigjën që në pjesën e

Makedonija GJ.P. në pranverë pa golashënuesin më të mirë Khalid Basid!

Makedonija GJ.P gjatë stinorit pranveror do të duhet të bëjë pa sulmuesin kryesor, Basid Khalid, njofton “infOSport.mk”. Ganezi te skuadra shkupjane erdhi janarin e vitit të kaluar si lojtar i lirë, pas aventurës që kishte pasur në Superligën shqiptare me skuadrën e Teutës. Ai  shkëlqeu këtë gjysëmsezon me Makedonija Gj.P, teksa në

Besar Guxhufi shpërthen me Bellasicën, “dopietë” ndaj Plaçkovicës

Bellasica në ndeshjen e dytë kontrolluese ka mundur Plaçkovicën me rezultatin 3:0, e ku fjalën kryesore e kishte talenti shkupjan, Besar Guxhufi, njëherit anëtar i përfaqësueses U17 të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Guxhufi skuadrës së Bellasicës iu bashkëngjit disa ditë më parë, edhe atë me rekomandim të trajnerit Gjore Jovanovski, i cili