Ak. Pandev fitues i Kupës, të dielën “luftë” për pozitën e 4 në LPFM që siguron Europën!

Fitorja e Akademia Pandev në finalen e madhe të Kupës së Maqedonisë ka bërë që tashmë plotë 4 skuadra të shpresojnë për atë pozitë të katërt, që njërës prej tyre do i siguronte një vend për në ndeshjet eliminatore të Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Rabotniçki, FC Shkupi, Renova dhe Makedonija GJ.P

Ak. Pandev shkruan historinë, triumfon në Kupën e Maqedonisë (VIDEO)

Akademia Pandev shkruajti sonte histori. Skuadra nga Strumica që është në pronësi të futbollistit të njohur maqedonas, Goran Pandev, sonte në finalen e madhe të Kupës së Maqedonisë, mundi Makedonija Gj.P, edhe atë vetëm pas ruletit të penaltive, pasi ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me barazimin 2:2, njofton

Makedonija dhe Ak.Pandev edhe pas 120 minutave lojë ndahen me barazim, fituesin e vendosin penaltitë (VIDEO)

90 minutat e kohës së rregullt midis Makedonija GJ.P dhe Akademia Pandevit janë mbyllur me barazimin 2:2, duke bërë që fituesi të përcaktohet në vazhdime, ndërsa nëse  edhe pas 30 minutave lojë shtesë skuadrat dalin baraz, atëherë ruleti i penaltive do të jetë përcaktues për fituesin e edicionit 2018/2019 në

Bozhinovski: Nuanca do të vendosin fituesin e finales së madhe

Epërsia e Makedonija Gj.P në finalen e sotme të Kupës ndaj Akademia Pandev, mund të jetë përvoja e futbollistëve që ka në skuadër dhe që para tyre kanë kaluar ndeshje të këtilla të mëdha, shkruan “infOSport.mk”. Duke filluar nga portieri Jovanovski dhe kapiteni Bobi Bozhinovski, që në këmbët e tyre deri

Trençovski: Sonte le të  fitoj futbolli

Sot në  arenën “Todor Proeski” në  Shkup do të  zhvillohet finalja numër 27 në  historikun e futbollit të  Maqedonisë , ku mejdanin do të  ndajnë  skuadra shkupjane e Makedonija Gj. P dhe ajo nga Strumica, Akademia Pandev, njofton “infOSport.mk”. Për Makedonija Gj.P do të  jetë  kjo finalja e tretë, ndërsa për

Vardari me 3 gola epërsi mbyll pjesën e parë të finales së Kupës për juniorë ndaj Shkëndijës (VIDEO)

Me rezultatin 3:0 në favor të Vardarit është mbyllur 45 minutëshi i parë i takimit final në konkurrencë të juniorëve, i vlefshëm për Kupën e Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra shkupjane dukshëm më e organizuar dhe e motivuar golin eparë e shënoi vetëm pas 12 minutave lojë me anë të David Antovskit,

FFM vendos datën dhe vendin e zhvillimit të finales së Kupës së Maqedonisë

Finalja e Kupës së Maqedonisë ndërmjet Makedonija Gj.P. dhe Akademia Pandevit do të luhet më 22 maj në Arenën Nacionale “Toshe Proeski” me fillim në orën 18:30. Do të jetë kjo hera e tretë që Makedonija Gj.P. do të luajë në një ndeshje finale të Kupës, teksa për Akademia Pandevin kjo

Makedonija Gj.P për herë të tretë do të luaj në finale të Kupës, eliminuan Bellasicën (VIDEO)

Makedonija Gj.P edhe për herë të tretë në historikun e saj do të luaj në një finale të madhe të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Ata sot edhe në ndeshjen e kthimit të ½ së finales mundën Bellasicën me rezultatin identik (1:0), sikurse në ndeshjen e parë, duke përsëritur në