Ndryshojnë terminet e ndeshjeve gjysmëfinale në LK

UEFA ka ndryshuar terminet e ndeshjeve gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ku do të takohen Totenham-Ajaks dhe Barcelona-Liverpull. Ndeshja e parë do të luhet në Londër me 30 prill (e martë), aty ku Totenhami i Maurisio Poçetinos do të mirëpret Ajaksin, ndërkohë një ditë më vonë, me 1 maj në

Dështimet e Guardiolas në Ligën e Kampionëve

Një eliminim infarkt i Mançester Sitit nga Totenhami vetëm se vazhdoi serinë negatove të Pep Guardiolas në Ligën e Kampionëve Europian, shkruan “infOSport.mk”. Strategu spanjoll i “pasanikëve” nga Mançesteri për herë të fundit trofeun më të rëndësishëm europian në nivel klubesh e kishte fituar gjatë vitit 2011-të, kur me Barcelonën

Strakosha pret penalti, Lacio fiton dhe Ligën e Kampionëve ëndërron (VIDEO)

Lacio ka mundur Udinezen me rezultatin 2:0 në ndeshjen e mbetur të javës së 25-të në “Serie A”, duke vazhduar të ëndërrojë për një vend në Ligën e Kampionëve, njofton “infOSport.mk”. Që ëndërrat e tyre të vazhdojnë, kontribuoi edhe gardiani i Kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, i cili në minutën e  51-të

Barcelona me gjasa të luaj në 4 finale të Ligës së Kampionëve!

Barcelona mund të kualifikohet në finale të Ligës së Kampionëve me plotë 4 skuadra të ndryshme, njofton “infOSport.mk”. Mbrëmë skuadra e trajnerit Ernesto Valverde eliminoi Mançester Junajtedin në kuadër të ndeshjeve çerekfinale, duke u kualifikuar për në gjysmëfinale, dhe duke iu bashkuar tre klubeve tjera të Barcelonës, që më herët kishin

Zahov do ti mungojë Shkëndijës edhe 3 javë të tjera

Kostadin Zahov do ti mungojë Shkëndijës edhe për 3 javë të tjera. Gardiani “kuqezi”, u dëmtua në ndeshjen e javës së 26-të kundër Akademia Pandevit në transfertë, duke munguar në ndeshjet kundër Renovës dhe Vardarit, ndërsa pas kontrolleve të fundit, tashmë është e qartë se Zahov do ti mungojë Shkëndijës

Totenhami varrosi ëndërrat e Sitit në një ndeshje infarkt në “Etihad” (VIDEO)

Totenhami është kualifikuar për në ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, pasi sonte eliminoi Mançester Sitin në një përballje angleze, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Poçetino vazhdoi më tej falë fitores 1:0 në ndeshjen e parë në Londër, që doli të jetë edhe fitorja vendimtare, pavarësisht disfatës 4:3 sonte në “Etihad

Liverpulli eliminon Porton, cakton një përballje me Barcelonën në gjysmëfinale (VIDEO)

Liverpulli ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë përballë Portos në kuadër të ndeshjeve çerekfinale të Ligës së Kampionëve Europian, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores 2:0 në “Enfilld Roud”, sonte në “Dragao” stadium të përzgjedhurit e trajnerit Jurgen Klop shënuan fitore 4:1, duke u kualifikuar me plotë meritë për në gjysmëfinale,

Eliminimi i Juves nga Ajaksi, tifozët gjejnë fajtorin!

Juventusi mbrëmë u eliminua nga Liga e Kampionëve, pasi u mund 1:2 nga Ajaksi, duke i dhënë fund aventurës europiane për këtë edicion. Edhe pse dëshira e tyre ishte që të arrijnë sa më larg në kompeticionin më të rëndësishëm europian, ata edhe me Ronaldon, blerjen e tyre më të shtrenjtë

Ramadani dhe Feronikeli i tij shumë afër finales së Kupës në Kosovë

Gjatë ditës së sotme në futbollin kosovar në program ishin dy ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Feronikelit që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani shëni fitore 2:1 ndaj Ballkanit në transfertë, duke iu afruar shumë pranë finales së madhe, ku veçmë me një këmbë do të

Dortmundi mendon për sezonin e ardhshëm, gati firma me reprezentuesin gjerman!

Edhe pse ende nuk ka përfunduar sezoni aktual, Borusia e Dortmundit ka filluar të mendojë për sezonin e ardhshëm 2019/2020. Sipas asaj që raporton “Bild”, drejtuesit e skuadrës nga “Vestfalen stadium”, kanë arritur akordin me mbrojtësin e krahut të majtë të Hofenhajmit, Niko Shulc, i cili njëherit mbron edhe ngjyrat