Legjenda braziliane zbulon bombën e merkatos, Messi dhe Ronaldo bashkë te Juve!

Lionel Messi nuk po kalon një moment shumë të mirë te Barcelona këtë sezon, me ç’rast media të ndryshme kanë filluar të shkruajnë rreth një largimi të mundshëm të argjentinasit nga “Kamp Nou”. Sipas mediave spanjolle, sulmuesi nuk dëshiron të rinovojë kontratën e cila skadon vitin tjetër, duke menduar largimin nga

Publikohet video e sulmit fizik të Lionel Messit në Ibica

Ylli argjentinas i Barcelonës, Linonel Mesi, është sulmuar në një klub nate në Ibica të Spanjës. Argjentinasi është sulmuar nga një person i panjohur. Fillimisht konflikti kishte nisur verbalisht, ndërsa më vonë kishte  eskaluar në sulm fizik. I menjëhershëm ka qenë reagimi i sigurimit, të cilët parandaluan që situata të eskalojë, ndërsa

Goli i Messit që çmendi komentatorët! (VIDEO)

Goli i Lionel Messit i shënuar ndaj Liverpullit nga gjuajtja e lirë, është përjetuar në forma të ndryshme, teksa përjetimet më emocionuese vijnë nga komentatorët e ndeshjeve futbollistike, që kanë komentuar drejtpërdrejtë këtë ndeshje. Media spanjolle ‘AS’, ka publikuar një video inçizim me disa nga komentimet më emocionuese të golit të