Çarls Çinedu i Rabotniçkit përforcon sulmin e Besës

Skuadra e Rabotniçkit gjatë këtij afati kalimtarë të dimrit ishte shumë aktiv, duke sjellë disa përforcime shumë cilësore, sidomos në repartin e sulmit. E gjithë kjo bëri që ‘romantikët’ të rikthejnë te Skënderbeu sulmuesin e talentuar 21-vjeçar, Gofri Çinedu Çarls te Skënderbeu, skuadër kjo që posedon kartonin e sulmuesit kamerunas,

Aliji debuton me Dinamo Bukuresht ndaj Hajduk Splitit

Më në fund duket se futbollisti kumanovarë, Naser Aliji ka gjetur skuadrën e tij dhe do të vazhdojë të luajë rregullisht në pjesën e dytë të sezonit. Futbollisti nënshkroi në nëntor me Dinamo Bukuresht por më pas u kthye në Zvicër, për të vazhduar atje riaftësimin. Klubi i premtoi që nëse

Cana, Shaqiri dhe Kastrati bashkohen për mbrëmjen e madhe

Një mbrëmje humanitare do të organizohet në Zvicër me rastin e përvjetorit të 11-të të Pavarësisë së Kosovës. Në këtë mbrëmje humanitare, ku do të ketë një turne të futsallit, do të marrin pjesë ylli kosovar Xherdan Shaqiri, ish-kapiteni kuqezi Lorik Cana, si dhe humanisti i njohur, Halil Kastrati. Kjo mbrëmje mësohet

E bujshme, një argjentinas për Kombëtaren shqiptare!

Kristian Panuçi kërkon një alternativë për Elseid Hysajn dhe duket se ka gjetur një futbollist për të zëvendësuar mbrojtësin e djathtë të përfaqësueses shqiptare. Ai prej vitesh cilësohet i paprekshëm në rreshtimin kuqezi, por duket se rrezikon të humbasë këtë status. Megjithatë, ka një problem, rivali i Hysajt është argjentinas dhe

‘Ujqit’ kopjojnë ‘Ballistët’, nisin fushatën ‘HIB thuaj PO KF Ferizajt’

Skuadra e KF Ferizajit që garon në Superligën e Kosovës, ndodhet në një krizë të thellë financiare, ku si pasojë shumica e futbollistëve janë larguar, në mesin e tyre edhe shkupjani, Bujamin Asani, njofton ‘infOSport.mk’. Një situatë e këtillë si duket më së shumti ka prekur tifozët e kësaj skuadre, ‘Ujqit’,

Dejan Bllazhevski flet për aventurën te Tirana

Dejan Bllazhevski vetëm pas 6 muajve aventurë i dha fund karrierës së tij në Superligën shqiptare me skuadrën e Tiranës, ndërsa ditë më parë ai u rikthye në Maqedoni, duke firmosur me Rabotniçkin, rivalin lokal të ish skuadrës së tij, Vardarit. Për “SportEkspres.com” Blazhevski ka vendosur të flasë në lidhje me

Zekirja Ramadani konfirmon transferimin e parë te Ferronikeli

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli që drejtohet nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani tash e disa ditë ka filluar përgatitjet për stinorin pranveror në elitën e futbollit kosovar. Edhe pse koha është jo optimale për stërvitje, skuadra nga Drenasi vazhdon të stërvitet në fusha të mbyllura. Deri më tani skuadra e Feronikelit nuk është

Ish sulmuesi i Shkëndijës vazhdon karrierën te Gjilani

Shpend Asani ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në Superligën e Kosovës, te skuadra e Gjilanit, njofton ‘infOSport.mk’. Ish sulmuesi i Shkëndijës, i cili së fundmi ishte pjesë e Vëllazërimit të Kërçovës në Ligën e Dytë Perëndim, me skuadrën gjilanase ka nënshkruar deri në qershorin  e vitit 2020. Asani hapat

Skënderbeu i merr sulmuesin Rabotniçkit

Skuadra e Rabotniçkit ka vendosur t’ia rikthejë sulmuesin nigerian, Gofri Çinedu skuadrës së Skënderbeut, skuadër kjo që ka në pronësi kartonin e tij, njofton 'infOSport.mk'. Kamerunasi 21-vjeçar pjesë e ‘romantikëve’ ishte nga gushti i vitit 2017-të, ndërsa huazimi i tij te skuadra shkupjane duheshe të përfundojë në qershorin e këtij viti.

Kreu i Federatës angleze vizitë në Tiranë, mbështet Dukën

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, vijon fushatën për t`u zgjedhur si Anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Kongresi i 43-të i UEFA-s do të mbahet në Romë me 7 shkurt 2019 dhe Duka shpreson që në tentativën e dytë t`ia dalë mbanë. Në fund të dhjetorit në Shqipëri