Sabit Bilalli i bashkohet Partizanit të Tiranës

Sabit Bilalli ka gjetur ekipin e tij të ri, duke i thënë “PO” Partizanit nga Tirana. Është ky transferimi i parë për ekipin nga kryeqendra shqiptare, që këtë vit shihet si një ndër skuadrat pretendente për titullin e kampionit. Sabit Bilalli së fundmi ishte pjesë e Shkëndijës, nga e cila skuadër

Konfirmohet lajmi i “infOSport.mk”, Marko Jovanovski prezantohet te Ferizaji

Ish portieri i Shkëndijës, Marko Jovanovski, i cili së fundmi ishte pjesë e Akademia Pandev, karrierën e tij edhe zyrtarisht e ka vazhduar në elitën e futbollit kosovar, duke nënshkruar me ekipin e Ferizajit. Siç mëson “infOSport.mk”, Jovanovski me Ferizajin ka nënshkruar kontratë deri me datë 30 qershor të këtij viti,

Zbulohet kriteri i vetëm që nuk po e përmbush dot Kosova për të marrë stadiumin 45 mijë vendesh nga Katari

Stadiumi “974”, arenë në të cilën u zhvilluan disa prej ndeshjeve në Kampionatin Botëror të futbollit u përfol se mund të bartet në Kosovë për shkak të strukturës së tij të ndërtimit prej 974 kontenjerëve. Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, kishte zbuluar për “KosovaPress” se Kosova ka

E bujshme, Partizani i Tiranës po tenton sulmuesin serb të Milanit, Lazetiç

Partizani ka në skuadër një si Xhuliano Skuka, gjithashtu edhe Alfred Mensah. Së fundmi kanë sjellë Fabian Shahajn, por nëse në derë të vjen një lojtar i ekipit të parë të Milanit, vështirë se do ta refuzonte njeri. “Panorama Sport” mëson se të kuqtë janë në bisedime me kampionët e Italisë

Ish sulmuesi i Shkëndijës përfundon në Ligën e Parë të Shqipërisë!

Skuadra e njohur shqiptare e Flamurtarit nga Vlora, pjesë e së cilës në të kaluarën kanë qenë edhe shumë futbollistë nga Maqedonia, synon ringritjen sa më të shpejtë në Superligën shqiptare. “Kuqezinjtë” renditen në vendin e dytë në Kategorinë e Parë dhe janë në rrugën e duhur për të prekur sërish

Prishtina transferon amerikanin 21-vjeçar të Rahovecit!

Prishtina ka filluar të punoj për përforcime në afatin kalimtar të janarit, derisa ka bërë edhe goditjen e parë. Bëhet fjalë për sulmuesin e talentuar Jalen Miller Blesa, i cili në gjysmë sezonin e parë ka shkëlqyer me Rahovecin në Ligën e Parë të Kosovës. Sipas burimeve të Telegrafit, Prishtina ka kryer

Tirana ndanë rrugët me nigerianin 26-vjeçar

Lukman Hussein nuk do të jetë më pjesë e Tiranës. 26-vjeçari nga Nigeria në këtë mënyrë largohet nga ekipi “bardheblu” vetëm pas 6 muajve. Edhe pse erdhi me shumë bujë nga radhët e Kastriotit, nigeriani nuk ka mundur të marrë dot minutat e dëshiruara nën urdhërat e Orges Shehit, pasi konkurrenca

Zyrtare, FC Prishtina e huazon një lojtar te Shkëndija!

Portieri i ri i FC Prishtinës, Egzon Bislimi, është huazuar te të skuadra e Shkëndijës së Hajvalisë, ekip që garon në Ligën e Dytë të Kosovës në futboll. Egzoni iu bashkua Prishtinës në verën e vitit të kaluar nga Ramiz Sadiku. Ai është portier me shumë perspektiv, ndaj dhe drejtuesit e skuadrës

Silvinjo edhe zyrtarisht merr detyrën e trajnerit te kombëtarja shqiptare: Kam besim se do të bëjmë një punë të mirë

Pas përfundimit të lamtumirës së Edi Rejës, trajneri i ri në detyrë i kombëtares kuqezi, Silvinjo, ka marrë fjalën e tij për herë të parë duke shprehur si fillim një falenderim për punën e bërë të Rejës dhe më pas ai ka folur për këtë zgjedhje. “Përshëndetje të gjithëve, ju falenderoj

E bujshme, Bekim Balaj në sulmin e Shkëndijës!

Shkëndija e ka nisur vrrullshëm merkaton e janarit, duke transferuar plotë 4 futbollistë të rinj brenda një periudhë shumë të shkurtër, ndërsa informacione pranë “infOSport.mk” pohojnë se drejtuesit e skuadrës tetovare ende nuk e kanë thënë fjalën përfundimtare kur është në pyetje reparti i sulmit. Skuadra tetovare tashmë gjithë vëmendjen e