Juventus Serava e ka seriozisht, 4 ndeshje, 4 fitore

Sezoni i ri në elitën e futsalit vendor po rezulton shumë pozitiv për skuadrën e Juventus Seravës, që po mbështetet tek forcat e reja, njofton “infOSport.mk”. Skuadra “bardhezi” nga Serava në kuadër të javës së katërt si mysafir me rezultatin 10:5 mundi Kratovën. Të udhëhequr nga Xhelal Mjaku, që realizoi dy

Shkëndija është pritur mirë gjithmonë nga Vardari? Shihet gjithçka në një video!

Deri sa Aleksandar Vasovski hidhërimin apo pamundësinë për tu përballur me Shkëndijën, ku Vardari nuk njeh fitoren për 11-të ndeshje me radhë, tenton ta hedh te disa incidente të izoluara. Një video e publikuar në youtube thotë pikërisht të kundërtën e asaj që pretendon Vasovski që Shkëndija gjithmonë është pritur

Lajme të mira për Napolin dhe Shqipërinë, rikthehet Hysaj

Lajme të mira për Napolin dhe Kombëtaren e Shqipërisë. Elseid Hysaj është rikthyer të stërvitet dhe së shpejti do të jetë gati për të zbritur rregullisht në fushë. Kapiteni i Kombëtares “kuqezi” u dëmtua në fillimin e muajit tetor gjatë ndeshjes kampionale me Torinon. Hysaj u përplas keq me kokë në tokë

Ndeshja Shqipëri-Francë nuk do të zhvillohet në “Arenën Kombëtare”!?

Nëse Kombëtarja e Shqipërisë ndeshjen e fundit eliminatore për Euro 2020 kundër Francës do të dëshirojë që ta zhvillojë në “Arenën Kombëtare”, atëherë FSHF do të duhet që me urgjencë të bëjë ndryshime të mëdha në impiant e të ofrojë kushte më të përshtatshme për mediat dhe transmetimin televiziv. Kjo ka

Renova udhëtuesi i fundit për në çerekfinale (VIDEO)

Renova është udhëtuesi i fundit për në ndeshjet çerekfinale të Kupës, pasi sot në ndeshjen e fundit të 1/8 së finales arriti që të eliminojë Tikveshin, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e sotme në Tetovë u mbyll me barazim 1:1, mirëpo falë fitores 2:0 në ndeshjen e parë në Kavadar, skuadra nga Xhepçishti

Gjoka: Fitore për skuadrën, tifozët dhe Tetovën

Të fitosh derbin e parë si trajner i Shkëndijës kundër Vardarit, padyshim se do ta linte të kënaqur trajnerin Ernest Gjoka, që nuk fsheh kënaqësinë nga paraqitja e ekipit, triumfi e mbi të gjitha kualifikimi në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë së Veriut. Shkëndija mundi 1:0 Vardarin në takimin e

Egzon Bejtullai drejt largimit nga Shkëndija, merr oferta nga klubet evropiane

Nje prej lojtarëve më të mirë të Shkëndijës, Egzon Bejtullai me shumë gjasa në janar do të vazhdojë karrierën jashta vendit. Kështu të paktën thonë raportimet e portalit kosovar, ‘indeksonline’ të cilët nga burime me agjencion për menaxhim të futbollistëve të afërt me reprezentuesin e Maqedonisë potencojnë interesim nga klube

Skuadra e Ligës së dytë eliminoi finalistin e edicionit të kaluar, Labunishta shkruan histori

Ndeshjet e Kupës shpeshherë dinë të sjellin edhe surpriza, ndërsa një e tillë mund të konsiderohet eliminimi i finalistit të edicionit të kaluar, Makedonija GJ.P që në fazën e 1/8 së finales, njofton “infOSport.mk”. Skuadra shkupjane sot në teren vendas nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola ndaj Bregallnicës