Trajneri i fundit që kishte fituar titullin kampion me Shkëndijën, do të marrë drejtimin e Erzenit!

Ish trajneri i Shkëndijës, Ernest Gjoka do të jetë trajneri i ri Erzenit. 53-vjeçari dhe klubi shijakas pritet të zyrtarizojnë bashkëpunimin në orët në vazhdim. Sipas asaj që raportojnë mediat në Shqipëri, Gjoka me ekipin e Erzenit do të firmos kontratë dy vjeçare, me teknikun nga Tirana që rikthehet në Shqiqëri

Ish trajneri i Shkëndijës largohet nga Arabia Saudite

Ernest Gjoka nuk është më trajner i Ohod Al-Medina, raporton “Neësport.al”, përcjellë “infOSport.mk”. Ai është kthyer në Tiranë duke vijuar të jetë pjesë e paneleve sportive në Shqipëri. Rezultatet jo të mira kanë bërë që arabët t’i japin “duart” 53-vjeçarit, i cili kishte si ndihmës edhe Renato Arapin. Ernest Gjoka është një emër

Ish trajneri i Shkëndijës, Gjoka, vazhdon karrierën në Arabinë Saudite!

Ish trajneri i Shkëndijës, Ernest Gjoka, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë në Arabinë Saudite. Tekniku i njohur shqiptarë do të drejtojë skuadrën e Ohod FC. Një aventurë e largët, por mjaft interesante për një nga trajnerët që ka bërë histori në Shqipëri duke fituar titullin e parë kampion me

Opinioni i trajnerit Gjoka pas eliminimit nga Liga e Konferencës

Shkëndija me Ernest Gjokën në krye ka përjetuar aventurën më të rëndë europiane, që kur se skuadra tetovare po na prezanton në arenën ndërkombëtare nën ëmbrellën e kompanisë gjigande “Ecolog”, shkruan “infOSport.mk”. Shkëndija pasi u eliminua në mënyrë turpëruese nga NS Mura që në raundin e parë të Ligës së Kampionëve,

Gjoka: Treguam se jemi më të mirët

Shkëndija nuk ndërron shpejtësinë edhe në kushte kur titulli i kampionit matematikisht është hipotekuar nga kjo skuadër. Kuqezinjtë në kuadër të xhiros së 30-të performuan në nivel të një kampioni, duke e deklasuar në Shkup skuadrën e Rabotniçkit me rezultatin 5:3. Ashtu si të dielën me Borecin ekipi shihte veten në