Postoi një video me kore ndaj shqiptarëve, Donçiç e fshin dhe kërkon falje

Ylli slloven i Dallas Maveriks, Luka Donçiç, në llogarinë e tij në “Tëitter” ka postuar një video të tifo grupit të Crvena Zvezdës, “Delije”, të cilën më pas e ka fshirë. Kjo për shkak se ultrasit serb shfaqeshin duke kënduar kore kundër shqiptarëve. Me të kuptuar diçka të tillë, slloveni ka reaguar.

Për arsye të koronavirusit dy skuadra shpallen kampion para kohe

Për shkak të koronavirusit dy skuadra basketbolli janë shpallur kampione para kohe. Në Superligën e Lituanisë në basketboll, skuadra e Zhalgiris është kampione, me 22 fitore dhe dy humbje. Zhalgiris numëron 5 fitore më shumë sesa ndjekësit më të afërt të Rytas. Ndryshe është ky titulli i 10-të radhazi për ekipin e

Edhe një basketbollistë tjetër i NBA-së rezulton pozitiv me koronavirus

Shkon në tre numri i basketbollistëve të NBA të prekur nga Koronavirusi. I fundit që ka rezultuar pozitiv është Kristian Vud, gjiganti anësor i Detroit Pistons, që gjithsesi nuk ka shfaqur simptoma të sëmundjes. Takimi i tij i fundit i zhvilluar në NBA është përballë Juta Xhaz, skuadra e parë që

Majkëll Xhordan shpërthen në lot: “Bashkë me Kobe vdiq edhe një pjesë e imja”

Njëri nga basketbollistët më të mirë të të gjitha kohërave, Majkëll Xhordan është paraqitur në memorialin përkujtimor të Kobe Brajant. Ish basketbollisti legjendar i Çikago Bulls, në fjalimin e tij për Kobe dhe Xhiana Brajant, nuk mundi dot ti mbajë lotët, madje duke qarë me të madhe. https://twitter.com/i/status/1232044259123093505 “Kobe ishte sikur një vëlla

SHBA, hetime për vdekjen e Kobi Brajant

Hetuesit amerikanë po hetojnë shkakun që çoi në rrëzimin e helikopterit, e ku si pasojë të dielën në Kalifornia të SHBA-ve jetën humbi edhe ylli i basketbollit, Kobi Brajant. Nëntë persona që ndodheshin në helikopterit humbën jetën, përfshirë këtu edhe vajzën 13 vjeçare të Brajantit, Xhiana. Hetuesit e Administratës Federale të Aviacionit dhe

Koronavirusi “prek” edhe sportin

Gripi vdekjeprurës “koronavirusi” ka filluar të “prek” edhe botën e sportit. Federata e Baskëtbollit Ndërkombëtar (FIBA), ka marrë një vendim shumë të rëndësishëm, lidhur me eliminatoret e basketbollisteve, të vlefshme për Lojërat Olimpike “Tokio 2020”. Turneu eliminator ishte paraparë të zhvillohej në Foshan të Kinës, por si pasojë e “Koronavirusit”, gripit