ZYRTARE, Bosnje e Hercegovina nuk do të luaj miqësore me Rusinë

Drejtuesit e Federatës së Futbollit të Bosnjë-Hercegovinës kanë mbajtur një mbledhje gjatë ditës së sotme, në të cilën është marrë vendimi që përfaqësuesja boshnjake të mos luajë një ndeshje miqësore kundër Rusisë. Kjo ndeshje mes këtyre dy kombëtareve ishte paraparë të zhvillohet në Shën Petersburg me datë më 19 nëntor. “Në seancën

Braziliani i naturalizuar Fernandesh shënon dhe barazon ndaj Kroacisë (VIDEO)

Braziliani i naturalizuar, Mario Fernandesh ka arritur që të barazojë shifrat në 2:2 në ndeshjen dramatike ndaj Kroacisë, e vlefshme për çerekfinalet e Botërorit “Rusi 2018”, njofton “infOSport.mk”. Futbollisti i CSKA Moskës me kokë shënoi golin e dytë në rrjetën e Subashiç, kur më së larti kërceu në zonën kundërshtare, duke

Spanja dhe Rusia vetëm barazim, shtesa apo penaltitë vendosin çerekfinalistin (VIDEO)

Ndeshja e parë e ditës së sotme e vlefshme për 1/8 e finales së KB “Rusi 2018”, midis nikoqirëve të Rusisë dhe Spanjës është mbyllur me barazimin 1:1, ashtu që vetëm koha shtesë, apo edhe penaltitë do të na japin emrin e çerekfinalistit të tretë në këtë Botëror, njofton “infOSport.mk”. Një

Sallah nuk mjafton, Rusia mund edhe Egjiptin dhe sheh veten në raundin e dytë (VIDEO)

Përfaqësuesja e Rusisë ka shënuar edhe fitoren e dytë në kuadër të grupit “A” në Botërorin që po zhvillohet në tokën e saj, teksa sonte mundi Egjiptin e Mohamed Sallah me rezultatin 3:1, njofton “infOSport.mk”. Ylli i Liverpullit nuk arriti të bëjë asgjë i vetëm ndaj rusëve të disponuar, të cilët