Shkëlqen tetovari Valon Et’hemi, zgjidhet lojtar i ndeshjes në Turqi

Istanbulspor A. S. “vallëzon” nën “notat” e tetovarit Valon Et’hemi. Skuadra turke ka fituar me shifra të pastërta 3:0 përballë ekipit Altinordu në duelin e xhiros së tretë në Ligën e Parë të Turqisë dhe ish-kapiteni i Kukësit është shpallur lojtari më i mirë i takimit. Et’hemi ka shkëlqyer nga

Inaugurohet sistemi VAR, Ademi: Ky është projekti më i madh i FFK-së

Federata e Futbollit e Kosovës ka bërë një tjetër hap të madh përpara, pasi sonte e ka bërë inaugurimin e sistemit të avancuar teknologjik VAR në futbollin e Kosovës. Ceremonia e inaugurimit të këtij sistemi është bërë në prag të ndeshjes së Superkupës ndërmjet Prishtinës dhe Llapit, në stadiumin “Fadil Vokrri”. Presidenti

Milani siguron shërbimet e një kampioni për vetëm 1 milion euro!

Milani vazhdon të punojë në pistën, Alesandro Florenci. Në orët e fundit ka pasur kontakte pozitive me agjentin e lojtarit, Aleandro Luçi dhe marrëveshja mund të zhbllokohet përfundimisht që sot (e martë). “Rossonerët”, thotë “gianlucadimarzio.com”, do të donin të mbyllnin marrëveshjen me hua me të drejtën e blerjes, ndërsa Roma po

Bujar Shabani ende pa zhvilluar asnjë ndeshje në LPFMV u largua nga FC Shkupi!

Bujar Shabani edhe zyrtarisht është larguar nga FC Shkupi, te e cila skuadër erdhi që para ndeshjeve europiane, edhe atë si një super përforcim për mesfushën dhe mbrojtjen. Megjithatë i njëjti largohet nga kjo skuadër vetëm pas dy muajve, duke vendosur që karrierën ta vazhdojë në Superligën e Kosovës, nga

Një tjetër futbollist shqiptar në provë te Barcelona

Alton Zejnullahu, futbollisti i talentuar nga fshati Lladoc i Komunës së Podujevës të Kosovës, por i cili i cili jeton në Brixen të Italisë është përzgjedhur nga gjiganti evropian i futbollit, Barcelona, për t’u testuar në një kam stërvitor të organizuar nga ekipi katalunas. Në fakt, Barcelona në vitin 2019 organizoi

Dashuria e përjetshme me Barcelonën, Pike rikthehet 30 vite më pas, kujton takimin e parë me Kumanin!

Zherard Pike i është betuar për dashuri të përjetshme Barcelonës ditët e fundit, duke bërë një gjest si kampion i vërtetë. Pike uli pagën e tij, duke çliruar hapësirën e pagave të nevojshme për regjistrimin në La Liga të përforcimeve të reja, Memfis Depaj dhe Erik Garsia. Spanjolli gjithashtu shënoi golin epërsisë