Reagojnë “Shvercerat”: FC Shkupi është i Shkupit dhe jo i Stambollit, nuk njohim trajner tjetër përveç Mukit!

Largimi i Muharem Bajramit nga FC Shkupi ka sjellë pakënaqësi të mëdha në opinionin sportiv në vend. Përveç reagimeve nga futbollistë të ndryshëm, nuk ka munguar edhe ai i grupit të tifozëve “Shvercerat”, që edhe në kohë pandemie nuk po e lëjnë vetë skuadrën e tyre të zemrës. “Shvercerat” përmes profilit të

Turqit e FC Shkupit rikthejnë Umit Karan në krye të skuadrës nga Çairi!

Umit Karan pritet që të marrë drejtimin e FC Shkupit. Skuadra nga Çairi të hënën befasoi të gjithë me shkarkimin e trajnerit Muharem Bajrami, ndërsa informacione pranë klubit “bardhekaltër” për “infOSport.mk” bëjnë me dije se vendin e Bajramit do ta zë ish legjenda e futbollit turk dhe Galatasarajit, Umit Karan. Ky

Eksodi i largimeve, Kukësi sulmon Ethemin dhe Musollin: Nuk respektuan kontratën

Kukësi i këtij sezoni do të jetë krejtësisht ndryshe nga ai i viteve të kaluara, pasi nga skuadra është larguar pjesa më e madhe e kontingjentit që u shpall nënkampion për dy edicione radhazi. Largimet e Mustës e Gavazajt sot i kanë vënë vulën ndryshimeve, duke sjellë edhe kritikat e tifozëve

Nesër hidhet shorti për ndeshjet e 1/8 së finales së Kupës

Nesër prej orës 12:00 në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë do të hidhet shorti për ndeshjet e 1/ së finales së Kupës, njofton “infOSport.mk”. Gjithsej 16 ekipe janë në garë dhe do të kërkojnë një kundërshtarë më të lehtë, me qëllim që të shpresojnë një një kualifikim të mëtutjeshëm. Për

Ja si duket renditja tabelare pas 7 xhirove të para në LPFMV

Të dielën u mbyll java e 7-të në elitën e futbollit vendor, në të cilën skuadrat vendase shënuan fitore në 3 ndeshje, në dy ndeshje buzëqeshën ekipet mysafire, ndërsa një ndeshje u mbyll me barazim, njofton “infOSport.mk”. Shkëndija shënoi fitore 3:1 ndaj Pelisterit në Strumicë, duke rujatur pozitën e parë në

FFM filloi ndërtimin e terrenit modern me bar sintetik si pjesë e kompleksit futbollistik në Strumicë

Federata e Futbollit të Maqedonisë në bashkëpunim me UEFA-në përmes programës „Hat Trick III“ për përmirësimin e infrastrukturës futbollistike fillon me ndërtimin e terrenit me bat sintetik (pa gomë sintetike) të modelit më të ri për KF Akademia Pandev. FFM paraprakisht firmosi marrëveshje me Komunën e Strumicës dhe skuadrën Akademia Pandev

Bajrami, trajneri i dytë që shkarkohet në Ligën e Parë këtë edicion

Muharem Bajrami është trajneri i dytë në këto 7-të javë kampionat në Ligën e Parë që shkarkohet nga detyra e kryetrajnerit, njofton “infOSport.mk”. I pari që u shkarkua, ishte trajneri i Bellasicës, Vane Milkov, i cili dha dorëheqje për shkak rezultateve të dobëta. Ai u shkarkua javën e kaluar, kur me

Njihuni me skuadrën e vetme që ende nuk ka shijuar disfatë në LPFMV

Të dielën u mbyll edhe java e 7-të në elitën e futbollit vendor, në të cilën Shkëndija pa shumë probleme arriti objektivin, duke mundur në transfertë Pelisterin me shifrat 3:1, njofton “infOSport.mk”. Për skuadrën e Ernest Gjokës, ishte kjo fitorja e 5-të kampionale, ku ka regjistruar gjithashtu edhe dy barazime, edhe

Njihuni me TOP5 futbollistët më të shtrenjtë në LPFMV, 3 prej tyre nga rradhët e Shkëndijës

Futbollisti me vlerën më të madhe në tregun e futbollit vendor është nga rradhët e Shkëndijës, dhe i njëjti kushton 600 mijë euro. Fjala është për Lupçe Droiev, i cili gjatë kësaj merkatoje nga rradhët e Akademia Pandev erdhi te Shkëndija, njofton “infOSport.mk”. Nuk dihet saktë sa i ka paguar Shkëndija

Largimi i Bajramit, vjen reagimi i Adilit: FC Shkupi mision i pa arritshëm për shkupjanët, auto-shkollë për të huajt

Largimi i Muharem Bajramit nga FC Shkupit është top-temë e ditës së sotme, teksa nuk ka munguar as reagimi i ish-futbollistit të FC Shkupit që tashmë luan për Vllazninë e Shkodrës, Mevlan Adili. Mbrojtësi shkupjan i mllefosur me kryesinë e klubit "bardhekaltër", fajson të njejtit për largimin e Muarem Bajramit si