Eskalon situata në SuperKupën e Kosovës në basketboll, përleshje mes “Plisave” dhe “Torcidave”

Ka eskaluar situata në finalen e Superkupës së Kosovës në basketboll, që në këto momente po zhvillohet në Prishtinë, njofton “infOSport.mk”. Pas përfundimit të pjesës së parë, që u mbyll me shifrat 28:23 në favor të skuadrës së Sigal Prishtinës, një përleshje masive ka ndodhur mes tifozëve të të dyja skuadrave. Ndryshe

“Kuqezinjtë e Jakovës” nuk kanë dilema, shqiptarët kanë vetëm himnin kombëtar (VIDEO)

Për tifozët gjakovarë nuk ka asnjë dilemë, kur është në pyetje himni që duhet intonuar para ndeshjeve. Ata edhe njëherë tjetër anashkaluan himnin e Kosovës, që e quajnë artificial, duke kënduar me shumë emocion dhe dashuri himnin kombëtar shqiptarë, raporton “infOSport.mk”. Pas vërshëllimave drejtuar himnit të shtetit të Kosovës në derbin

Zyrtare, seleksionuesi i Maqedonisë në basketboll merr drejtimin e Trepçës

Seleksionuesi i Maqedonisë së Veriut, Alek Jonçevski, është emëruar trajner i ri i skuadrës së Trepçës nga Mitrovica, raporton “infOSport.mk”. Lajmin e ka bërë të ditur vetë skuadra mitrovicase, e cila beson se me Jonçevskin në krye do ti arrijë sukseset që i synojnë si skuadër bashkë edhe me tifozët e

Huliganët grek sërish në aksion, këtë herë në derbin e kryeqytet në basketboll (VIDEO)

Pas provokimeve dhe sulmeve ndaj tifogrupit të Kosovës “Dardanët”, skena aspak të mira nuk prodhoi edhe derbi i kryeqendrës greke në basketbol, midis Olimpijakos dhe Panathinaikos, njofton “infOSport.mk”. Finalja e kampionatit grek solli duelin e pritur mes Olimpiakosit dhe Panathinaikosit, dhe si zakonisht në duelet mes tyre nuk ka se si

Lajm jo i mirë për Kosovën, Dardan Berisha mungon kundër Sllovakisë dhe Islandës

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Dardan Berisha do të mungojë në sfidat ndaj Sllovakisë dhe Islandës, në kuadër të parakualifikimeve evropiane për Kupën e Botës 2023. Përkundër përpjekeve maksimale nga ana e Berishës, së bashku me një bisedë me përzgjedhësin Kristos Marmarinos është vendosur që i njëjti të mos

ZYRTARE: Berisha dhe Hajrizi vazhdojnë me Pejën, vijnë edhe dy përforcime nga jashtë

Drejtuesit e KB Peja, kanë bërë një punë shumë të mirë, teksa sot kanë njoftuar për vazhdimin e bashkëpunimit me dy yjet e skuadrës, Dardan Berisha dhe Drilon Hajrizi, shkruan “infOSport.mk”. Një gjë të tillë nga tabori i skuadrës pejane kanë bërë përmes faqes zyrtare në “facebook”. https://www.facebook.com/136415676448552/videos/886260278584550 Ndërkohë më herët gjatë ditës

Ndihmës seleksionuesi i Maqedonisë së Veriut merr drejtimin e Vëllaznimit të Gjakovës

Pasi u rikthye në elitën e basketbollit kosovar, KB Vëllaznimi nga Gjakova ka vazhduar me përforcimin e skuadrës për sezonin e ri garues, 2020/2021. Pas disa transferimeve të basketbollistëve, KB Vëllaznimi ka zyrtarizuar edhe trajnerin e ri, i cili vjen nga Maqedonia e Veriut. Fjala është për ndihmës seleksionuesin e përfaqësues së

Nënshkruhet marrëveshja historike, Kosova dhe Shqipëria me ligë të përbashkët

Sot është hedhur e zeza mbi të bardhën. Sot u jetësua ëndërra e shumë shqiptarëve. Pas një pune të gjatë dhe intenstive, në Tiranë (ora 19:00), u nënshkrua marrëveshja për formimin e Ligës Unike mes Kosovës dhe Shqipërisë. Një ligë me 8 skuadra. Katër më të mirat nga të dyja vendet shqipfolëse.