Kriza nuk i intereson Veronës, rrit çmimin e Kumbullës

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në “Serie A” këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelzi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe

Ja si Bardhi po e kalon kohën e izolimit në shtëpi!

Futbollisti shkupjan, Enis Bardhi, ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit të tij, Levante. Futbollisti 24-vjeçar intervistën e ka dhënë nga shtëpia e tij në Spanjë, ku po kalon ditët e izolimit për shkak të koronavirusit. Bardhi pritet të jetë njëri prej futbollistëve kryesor të Maqedonisë së Veriut kundër Kosovës,

“Marca” tregon dy klubet ku mund të transferohet Ronaldo në rast largimi nga Juventusi

Pandemia e koronavirusit do të prish ndjeshëm planet e shumë klubeve të njohura  europiane. Tashmë ekziston një parashikim se nuk do të ketë transferime të mëdha prej 100 milionë euro ose më shumë për disa sezone me rradhë. Mediat në Itali sot kanë raportuar se kriza e koronavirusit mund të bëjë

FIFA hap qesen, plotë 2.5 miliard euro për Federatat e Futbollit në gjithë Botën

Plot 2.5 miliard euro do të japë FIFA për Federatat e Futbollit në të gjithë botën, duke u munduar sadopak qe me këto mjete të kompensojnë krizën ekonomike të krijuar nga Koronavirusi. “The Neë York Times” raporton se FIFA ka gati një plan “Marshall”, një term i përdorur rëndomtë në botën

Gjithsej të etiketuara

Rushtu në gjendje të rëndë shëndetësore, shkaku i koronavirusit

Ish-portieri i Turqisë dhe Barcelonës, Rushtu Rexhber, është në gjendje të rëndë shëndetësore në spital, pasi ditë më parë u prek nga pandemia koronavirus. Në fundjavë, Rushtu u dërgua urgjentisht në spital për shkak se nuk ishte ndier mirë dhe u diagnostikua me “Covid-19”, transmeton Gazeta Express. Bashkëshortja e tij, Isil, ishte

Zbulohet plani sekret i Premierligës për t’ia dhënë titullin Liverpullit!

Drejtuesit e Premierligës kishin përpiluar plane sekrete për të kurorëzuar Liverpullin me titullin e kampionit para se kampionati të pezullohej nga koronavirusi. “The Mirror” shkruan se skuadra nga “Enfilld Roud” mund të ngriste lartë trofeun e Premierligës për herë të parë pas 30 vitesh nëse do të mposhtnin Kristal Pallasin. Këto plane

Koronavirusi, përveç futbollistëve edhe arbitrët po stërviten në ambient shtëpiak (VIDEO)

Koronavirusi ka bërë që Bota futbollit të ndalojë gjithkund përveç në Bjellorusi. Izolimi në shtëpi është shumë i vështirë për të gjithë,e në veçanti për sportistët, të cilët në mënyra të ndryshme po stërviten në ambiente shtëpiake. E njëjta gjë ndodh edhe me arbitrat, ndërsa në qendër të vëmendjes këtë herë është