Real Madridi dhe Mançester Siti përmbushën pritshmëritë, por në Angli vendoset finalisti (VIDEO)

Real Madridi dhe Mançester Siti barazuan 1:1 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve që u zhvillua në stadiumin “Santiago Bernabeu”, njofton “infOSport.mk”. Kampionët e Spanjës dhe Anglisë zhvilluan nga një pjesë shumë të bukur, duke i kurorëzuar momentet më të mira edhe me nga një gol të bukur

Haland prezantohet te Mançester Siti!

Erling Haaland edhe zyrtarisht është futbollisti  më i ri i Mançester Siti. Kampionët e Anglisë që me datë 10 maj kishin njoftuar se kanë arritur marrëveshje eme Borusia Dortmundin për transferimin e norvegjezit 21-vjeçar. Drejtuesit e skuadrës nga Mançesteri kishin aktivizuar klauzolën e blerjes së kartonit të Haland me “milionerët”, për

Mançester Siti po ecën me hapa të sigurtë drejt titullit, De Brujne 4 gola kundër Vulvs (VIDEO)

Mançester Siti vazhdon të ketë 3 pikë epërsi ndaj Liverpullit,edhe atë dy xhiro para fundit të kampionatit në Premierligë, teksa si mysafir mundi Vulverhemptonin me rezultatin 5:1, njofton “infOSport.mk”. Kjo do të thotë se “pasanikët” në dy xhirot e fundit kanë nevojë për 4 pikë, për të siguruar titullin e kampionit.

Barcelona dhe Çavi i vënë syrin yllit të Mançester Sitit!

Merkato e verës po afron, ndërsa te Barcelona po bëhen gati për futbollistët që do të mund ti transferojnë gjatë afatit kalimtarë të verës. Siç raporton e përditshmja spanjolle “Mundo Deportivo”, gjiganti “katalanas ia ka vënë syrin Bernardo Silvës. Trajneri i Barcelonës, Çavi Hernandez e pëlqen shumë mesfushorin dhe në këtë

Reali e bëri sërish! Një rikthim fenomenal dërgoi “mbretërit” në finalen e madhe përballë Liverpullit

Real Madridi ka zhvilluar një tjetër ndeshje magjike këtë edicion në Ligën e Kampionëve. Skuadra e Karlo Ançelotit edhe përkundër disavantazhit 1:0 që kishte sonte përballë Sitit, falë golave të shënuar nga Rodrygo në frymën e fundit të kohës së rregullt (90', 91') bëri një rikthim fenomenal, duke bërë që

Çelzi është kampion i ri i Europës, Siti mbetet duarbosh (VIDEO)

Çelzi për herë të dytë në histori shpallet kampione e Europës, pasi sonte në finalen e edicionit 2020/2021 në finalen angleze të zhvilluar në stadiumin “Dragao” mundi Mançester Sitin me rezultatin minimal 1:0, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm në këtë ndeshje e realizoi Kei Havertz 3 minuta para fundit të pjesës

Verner “nuk di të shënojë”, por Çelzi në pushim shkon me epërsi (VIDEO)

Çelzi e ka mbyllur me epërsi minimale 1:0 pjesën e parë të takimit final kundër Mançester Sitit, duke iu falënderuar golit të shnëuar nga ana e gjermanit Kai Havertz, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja nisi me sulme të dyanshme, ndërsa Sterling ishte i pari që tentoi të shënojë, mirëpo tentativa e tij me

Formacionet zyrtare, Mançester Siti – Çelzi

Me fillim nga ora 21:-00 do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Kampionëve mes dy skuadrave angleze, Mançester Sitit dhe Çelzit. Siti i Pep Guardiolas do të luftojë për të shkruar histori, derisa Çelzi i rilindur me Tomas Tushel kërkon lavdinë e madhe. Formacionet zyrtare: MANÇESTER SITI: Ederson; Walker, Stones, Rúben Dias,