Maroku shtang Belgjikën, lufta për dy vendet e para në grupin “F” bëhet shumë interesante (VIDEO)

Maroko ka bërë befasinë e rradhës në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, duke mundur Belgjikën e De Brujne me rezultatin 2:0 në kuadër të grupit “F”, njofton “infOSport.mk”. Të përzgjedhurit e Ualid Regragi zhvilluan një super ndeshje, duke u paraqitur mjaft mirë në repartin e mbrojtjes, ndërsa golat e Abdelhamid Sabiri

Ndeshja midis Argjentinës dhe Meksikës hyri në historinë e Botëroreve!

Ndeshja midis Argjentinës dhe Meksikës në kuadër të grupit “C” në Botërorin “Qatar 2022” u zhvillua para 88 966 shikuesve, aq sa është edhe vetë kapaciteti i stadiumit “Lusail”. Bëhet kështu kjo ndeshja më e ndjekur jo vetëm që nga fillimi i Botërorit në Katar, por që nga finalja e vitit

Messi sonte theu edhe një rekord, gati edhe për një tjetër në këtë Botëror!

Lionel Messi është future në historinë e futbollit botëror, duke thyer edhe një rekord tjetër. Goli dhe asisti sonte në ndeshjen ndaj Meksikës, jo vetëm që e ndihmoi Argjentinën për të siguruar fitoren e parë në Botërorin “Qatar 2022”, por njëkohësisht i solli edhe një arritje tjetër personale. Me 35 vitet

Gjithsej të etiketuara

Messi barazohet me Maradonën dhe Ronaldon!

Lionel Messi shënoi sonte golin e parë ndaj Meksikës, duke paralajmëruar fitoren e Argjentinës 2:0 ndaj Meksikës në kuadër të grupit “C”, njofton “infOSport.mk”. Goli i sotëm për yllin argjentinas ishte i 6-ti me rradhë me fanellën e Argjentinës dhe i 8-ti në kuadër të Kampionateve Botërore. Në këtë mënyrë Messi barazohet

Argjentina rikthehet në lojë, mund dhe eliminon Meksikën nga “Qatar 2022”

Argjentina rikthehet tek fitorja, pas asaj disfate të papritur nga Arabia Saudite në ndeshjen e parë të grupit “C”, njofton “infOSport.mk”. Argjentina e Messit sonte në stadiumin “Lusail” para 88 966 shikuesve mundi Meksikën me rezultatin 2:0, duke rikthyer shanset reale për kualifikim në ndeshjet e 1/8 së finales. Golat e bukur

Senegali mundi Katarin dhe beson te 1/8 e finales (VIDEO)

Senegali ka shënuar fitore 3:1 ndaj nikoqirëve të Katarit në ndeshjen e xhiros së dytë të grupit “A” në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, njofton “infOSport.mk”. Për senegalezët ishte kjo fitorja e parë në këtë event, me ç’rast ata tashmë besojnë fuqishëm te kualifikimi në ndeshjet e 1/8 së finales. Kujtojmë përveç

Ronaldo dhe Portugalia në festë, momente infarkti në sekondat e fundit për “luzitanët” (VIDEO)

Kampionja e Europës nga viti 2016-të, Portugalia, ka nisur me këmbë të mbarë ndeshjet në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, pasi në ndeshjen e saj të parë mundi Ganën me rezultatin 3:2, njofton “infOSport.mk”. Pas një pjese të parë jo edhe shumë interesante, në të cilën Kristiano Ronaldo lëshoi një mundësi

“Kim, Kim, Kim…”, momenti qesharak kur komentatori italian tregon formacionin titullar të Koresë së Jugut

Koreja e Jugut sot zhvilloi ndeshjen e parë në kuadër të Botërorit “Qatar 2022”, duke barazuar pa gola kundër Uruguajit. E veçanta e Koresë së Jugut në këtë përballje ishte, se pjesë e formacionit të parë  ishin plot pesë futbollist me emrin e njëjtë Kim. Ndërkohë në rrjetet sociale është shpërndarë një

Gjithsej të etiketuara

Guardiola vazhdon kontratën me Mançester Sitin!

Pep Guardiola ka vazhduar kontratën me Mançester Sitin deri në vitin 2025. Ka qenë vetë klubi anglez që ka zyrtarizuar këtë marrëveshje të re, duke pasur parasysh se ajo aktuale skadonte qershorin e vitit të ardhshëm, 2023. Përvoja e deritanishme e Guardiolës te Mançester Siti konsiderohet mjaft e suksesshme. Deri më

Edhe pse Zvicra luan me Kamerunin, Xhaka pyetet për ndeshjen me Serbinë! Ja përgjigjja e tij

Futbollisti shqiptar që përfaqëson Zvicrën në Botërorin e Katarit, Granit Xhaka, ka folur para ndeshjes hapëse të “hevetëve” ndaj Kamerunit, ndeshje kjo që në program është nesër me fillim në ora 11:00, njofton “infOSport.mk”. Ndër të tjera, futbollisti me origjinë nga Kosova u pyet edhe për ndeshjen që Zvicra do ta