Prodan provokon Markun, boksieri shqiptarë tenton të sulmojë ukrainasin në press konferencë! (VIDEO)

Boksieri shqiptar Florian Marku do të përballet me boksierin MaKSim Prodan këtë të shtunë, në stadiumin “Tottenham Hotspur” të Londrës. Konferenca për shtyp para luftës mes këtyre dy boksierëve ishte tepër tensionuese. Ishte boksieri ukrainas që provoki Markun duke i thënë se ka bërë gabim që ka pranuar ndeshjen me të.  “Ky flet

Gjithçka gati për betejën e 25 shtatorit, njihuni me boksierin e pamposhtur që sfidon Marku

Florian Marku rikthehet në ring dhe këtë herë Eddie Hearn i ka gjetur një kundërshtar të fortë, që nuk ka pasuar asnjë humbje deri më tani. Bëhet fjalë për Maxim Prodan, me të cilin boksieri shqiptar do të diskutojë titullin IBF International Welterweight. Ky duel, me 12 raunde, ishte programuar të zhvillohej

Haxhi Krasniqi para rimeçit me Boesel: Unë jam kampioni i Botës dhe do mbetem si i tillë

Boksieri shqiptar, Robin Haxhi Krasniqi do të kthehet në ring më 9 tetor, ku do të përballet sërish me Dominic Boesel, për ta mbrojtur titullin kampion që e fitoi para një viti. Krasniqi do të zhvillojë rimeçin me Dominic Boesel, të cilin e mposhti me 10 tetor të vitit 2020 në

Nuk do ta besoni sa është vlera e një medalje ari në Lojërat Olimpike

Lojërat Olimpike janë një kompeticion madhor ku sportistët luftojnë për prestigj pasi mbajnë veshur simbolet e kombëtareve të tyre. Por të gjithë jemi kurioz të dijmë vlerën e një medalje ari, apo të bronztë dhe të argjendtë. Para disa kohësh, presidenti i komitetit olimpik italian bëri një deklaratë interesante duke thënë:

Distria Krasniqi i sjell medaljen e parë të artë Kosovës nga Lojrat Olimpike në Tokio

Super lajm na vjen nga Tokio, aty ku po mbahen Lojrat Olimpike. Distria Krasniqi i ka siguruar medaljen e parë të artë Kosovës, duke fituar finalen e Lojërave Olimpike në xhudo. Ajo në ndeshjen vendimtare mundi japonezëm Funa Tonaki. Krasniqi ka fituar me pikë. Kjo është medalja e parë për Kosovën

Punoi me vite me Nurov, por dikush tjetër shkon në Tokio me të, trajneri i tij Vrenezi paralajmëron padi

Seleksionuesi Lulzim Vrenezi punoi për 6 vite të plota me mundësin Mogamedgaxhi Nurov, duke e përgatitur për Lojërat Olimpike në Tokio. Por në moment të fundit, në vend të trajnerit Vrenezi, bashkë me mundësin Nurov, dikush tjetër u zgjodh të shkojë në Lojërat Olimpike. Kjo ndodh vetëm në vendin tonë, ndërsa një