Struga TL superior ndaj Zajazit, ëndërra për Ligën e Parë vazhdon

Struga Trim Lum ka zhvilluar një super ndeshje sot përballë Zajazit, duke shënuar në fund fitore me rezultatin 5:1 dhe duke mbajtur gjallë shpresat për një vend në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Struganët takimin e sotshëm e zhvilluan në stadiumin e qytetit në Ohër, ndërsa kjo nuk

Ibrahimoviç e nis aventurën amerikane me dy gola dhe fitore (VIDEO)

Zllatan Ibrahimoviç e ka nisur me fitore dhe dy gola aventurën e tij të re kampionatin e futbollit amerikan te skuadra e La Galaksi. Ibra e nisi nga stoli ndeshjen ndaj Los Anxhellosit, ndërsa u aktivizua në minutën 71, kur rezultati ishte 1:3 në favor të mysafirëve. Me aktivizimin e Ibres,

Juve megjithatë është i fuqishëm për Milanin e Gatuzos (VIDEO)

Juventusi është treguar i fuqishëm për Milanin e Xhenaro Gatuzos, duke i mundur “kuqezinjtë” me rezultatin 3:1 në ndeshjen derbi të javës së 30-të në “Serie A”, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse pamë një Milan mjaft mirë të organizuar në këtë përballje, madje në disa momente edhe më dominues, megjithatë në

Fernandezi i Realit, lëndohet për herë të parë në karrierë!

Futbollisti i Real Madridit, Naço Fernandez sot në ndeshjen ndaj Las Palmasit ka marrë lëndimin e parë në karrierën e tij si profesionist. Prestigjiozja “Marka” shkruan se 28 vjeçari deri më tani asnjëherë nuk ka qenë i lënduar si futbollist profesionist. Ky është lajm i jashtëzakonshëm, pasi që dihet shumica e

Bonuçi shënon dhe feston ndaj ish ekipit të tij, pjesa e parë mbyllet me barazim (VIDEO)

Është mbyllur me barazim 1:1 pjesa e parë e super derbit të javës së 30-të midis Juventusit dhe Milanit, njofton “infOSport.mk”. Është ky derbi i 193-të mes këtyre dy skuadrave në “Serie A”, të cilën me një gol të bukur të shënuar nga distanca e hapi Paolo Dybala në minutën e