Ibra shtang “zikaltërit” me dy gola të hershëm, Lukaku rikthen në lojë “zikaltërit” (VIDEO)

Milani dhe Interi në këto momente po luajnë derbin e javës së katërt në “Serie A”, njofton “infOSport.mk”. Fillimi i takimit kaloi në regji të Zlatan Ibrahimoviç, i cili brenda 3 minutave shënoi dy herë në rrjetën e Handanoviç. Golin e parë suedezi e realizoi në minutën e 13-të, kur përmirësoi goditjen

Maldini dhe Gazidis tashmë kanë piketuar goditjen e parë të janarit

Milani ishte mjaftë aktiv në merkaton që lam pas duke transferuar katër futbollistë mjaft të talentuar. Pjesë e “kuqezinjëve” u bënë dy futbollistët 20-vjeçar Sandro Tonali (erdhi nga Bresha) dhe Jane Peter Hauge (erdhi nga norvegjezët e Bodo/Glimt) si dhe dy futbollistët 21-vjeçar, Brahim Diaz (erdhi nga Real Madridi) dhe

Ngjarje e rëndë, në një aksident tragjik humb jetën ish-futbollisti i Milanit

Një aksident tragjik tronditi botën e futbollit në Itali. Ish-futbollisti i të rinjve të Milanit, Simonlunka Agacone (39-vjeç) dhe Mateo Raveto (36-vjeç), humbën jetën pasi goditën disa derra të egër me makinë, duke dalë jashtë rrugës, gjatë mesanatës, teksa nuk arritën t’i mbijetonin plagëve të marra. Agacone, i lindur në Borgomanero,

Milani kërkon me ngulm Bakajokon, Çelzi ju kërkon 30 mln euro!

Vazhdon telenovela Bakajoko. Milani vazhdon të ushtrojë presion mbi Çelzin për të arritur deri te kartoni i mesfushorit, që kërkohet me ngulm nga trajneri Pioli. Bisedimet mes palëve vazhdojnë tashmë një kohë më të gjatë, por pa gjetur gjuhën e përbashkët. Drejtuesit e klubit italian nuk pranojnë të ndryshojnë ofertën, teksa