Shpëtim Duro flet në prag të takimit të nesërm me Buduçnost

Shpëtim Duro nga Podgorica ka folur për ndeshjen e nesërme kundër Buduçnost, e vlefshme për turin e dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës, kompeticion ky, në të cilin skuadra strugane po garon për herë të dytë në histori. Duro pret që skuadra nesër të bëjë një paraqitje të mirë, ashtu siç

Pas Ademit edhe 4 futbollistë tjerë nga Maqedonia largohen nga rradhët e Erzenit

Vazhdojnë largimet nga rradhët e KF Erzenit, skuadër kjo që edhe edicionin e ri do të luaj në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Pas Ilirid Ademit, nga kjo skuadër janë larguar edhe tre futbollistët tjerë nga Maqedonia e Veriut. Fjala është për Ardit Iljazin, Xhelil Asanin, Florian Kadriun dhe Nehar Sadikin. Që

Gjithsej të etiketuara

“Shvercerat” nuk lejohen të udhëtojnë drejt Bullgarisë

Gjatë ditës së sotme është mbajtur një takim mes zyrtarëve të klubit të FC Shkupit, përfaqësuesve të UEFA-s dhe pjesëtarëve të Ministrisë së Punëve të Brendshme të Republikës së Maqedonisë së Veriut, ku edhe një herë është konfirmuar se nuk do të ketë dhe nuk do të lejohet udhëtimi i

Super lajm për tifozët e Struga Trim Lum, SuperSport do e transmetojë ndeshjen nga Podgorica

Ndeshja e vlefshme për turin e dytë eliminator të Ligës së Konferencës midis skuadrës tonë përfaqësuese të Struga Trim Lum dhe skuadrës së Buduçnost nga Mali i Zi, e vlefshme për turin e dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës,  do të transmetohet live dhe ekskluzivisht në ekranin e “SuperSport 2”. Ndeshja

Krivanjeva: Gati për më të mirën, gati për historinë më të re të Struga Trim Lum

Struga Trim Lum mbrëmë vonë arriti në qytetin e Podgoricës, aty ku skuadra para dite ka pushuar, për tu përgatitur për stërvitjen zyrtare të mbrëmjes së sotme. Stërvitja është paraparë të zhvillohet në ora 21:00, në të njëjtën kohë kur skuadra strugane nesër në “City Stadium” – Podgorica do të

Visar Bexheti rikthehet te Shkëndija, bashkë me të edhe Agim Ibraimi dhe Ardian Cuculi

Visar Bexheti rikthehet sërish në krye të Shkëndijës, bëjnë të ditur burime shumë të afërta me “infOSport.mk”. Pikërisht nën udhëheqjen e tij si president, Shkëndija kishte arritur sukseset më të mëdha, ndërsa siç mëson portali ynë, bashkë me Bexhetin do të vijnë edhe Agim Ibraimi dhe Ardian Cuculi, që do

PSZh arrin marrëveshje me Dembelen, do ti paguaj edhe dëmshpërblim Barcelonës

Usmane Dembele do të largohet nga Barcelona dhe do të rikthehet në vendlindjen e tij Francë. Sulmuesi francez ka një klauzolë largimi nga Barcelona prej 50 milionë eurove e cila përfundon më 31 korrik dhe PSZh ka bërë propozimin për ta paguar atë. Në anën tjetër kampioni në fuqi i Francës ka

Zyrtare, Ante Rebiç një futbollistë i ri i Beshiktash

Ante Rebiç gjatë orëve të pasdites të së dielës, mbërriti në Stamboll, ku do të kryejë testet mjekësore e më pas do të firmosë kontratën me klubin e tij të ri, “gjigandët” turq të Beshiktash. Sulmuesi kroat i dha fund aventurës te Milani, pas tre sezonesh e gjysmë, ku luajti 123