Natë e paharuar e skuadrave shqiptare sonte në Ligën e Konferencës

Mbrëmja e sotme ka rezultuar shumë pozitive për skuadrat shqiptare, pjesëmarrëse në ndeshjet kualifikuese të Ligës së Konferencës, shkruan “infOSport.mk”. Ishte skuadra kampione e Kosovës, Ballkani, që siguroi i pari ndeshjet e fazës “play-off”, pasi edhe në ndeshjen e dytë mundi kampionët e Gjibraltarit, Lincoln Red Imps, këtë herë me shifratr

UEFA shkurton listën e kundërshtarëve të Struga Trim Lum, ja me kë mund të luaj në ndeshjet e “play-off”

Sot në Nion të Zvicrës me fillim në ora 14:00 do të hidhet shorti për ndeshjet e “play-off” në Ligën e Konferencës, aty ku mund të gjindet edhe Struga Trim Lum, gjithnjë nëse në turin e tretë eliminatorë do ta kalonte skuadrën e Sëift Hesperange nga Luksemburgu, njofton “infOSport.mk”. Kështu, disa

Super lajm për tifozët e Struga Trim Lum, SuperSport do e transmetojë ndeshjen nga Podgorica

Ndeshja e vlefshme për turin e dytë eliminator të Ligës së Konferencës midis skuadrës tonë përfaqësuese të Struga Trim Lum dhe skuadrës së Buduçnost nga Mali i Zi, e vlefshme për turin e dytë eliminatorë të Ligës së Konferencës,  do të transmetohet live dhe ekskluzivisht në ekranin e “SuperSport 2”. Ndeshja

Mësoni kundërshtarët e 7 ekipeve shqiptare në turin e tretë eliminatorë të Ligës së Konferencës

Përmes shortit të hedhur sot në Nion të Zvicrës për turin e tretë të Ligës së Konferencës 7 skuadrat shqiptare mes Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë kanë mësuar emrat e kundërshtarëve, gjithnjë nëse arrijnë të kalojnë turin e dytë, shkruan “infOSport.mk”. Siç kemi njoftuar më herët, dy skuadrat përfaqësuese të vendit tonë,

Dominim absolut i Shkëndijës, mirëpo që rezultoi me fitore minimale ndaj Haverfordwest nga Uellsi

Shkëndija ka regjistruar fitore minimale 1:0 në ndeshjen e parë të turit të parë eliminatorë të Ligës së Konferencës kundër skuadrës së Haverfordwest nga Uellsi, njofton “infOSport.mk”. Edhe përkundër dominimit absolut të “kuqezinjëve” nga Tetova, në fund takimin e vendosi goli i Adens Shala, që erdhi vetëm në minutën e dytë

Egnatia në frymën e fundit barazon, super debutim në Europë

Egnatia ka debutuar më barazim në arenën ndërkombëtare. Skuadra nga Rrogozhina e Shqipërisë barazoi 1:1 kundër Ararat Armeni në ndeshjen e parë të turit të parë eliminatorë në Ligën e Konferencës të zhvilluar në transfertë, njofton “infOSport.mk”. Hero i Egnatias në këtë ndeshje doli të jetë ganezi Rafael Dwamena, edhe atë

Evropa sot “flet” shqip, 7 skuadra kërkojnë lavdinë në Ligën e Konferencës

Liga e Konferencës edhe zyrtarisht hap siparin për sezonin 2023-2024, shkruan “infOSport.mk”. Ky kompeticion na dhuron shumë ndeshje, e ku pjesa më e madhe nisi nga ora 17:00. Vëmendja dhe interesi më i madh yni është tek ekipet shqiptare, e që vërtetë i kemi shumë në numër, pasi plotë 7 skuadra

Shkëndija, FC Shkupi dhe Makedonija GJ.P, mësojnë kundërshtarët e tyre në Ligën e Konferencës

Në selinë e UEFA-s në Nyon në Zvicrës, përveç shortit të Ligës së Kampionëve, sot u hodh gjithashtu edhe shorti për ndeshjet e raundit të parë të Ligës së Konferencës, kompeticion ky, në të cilin vendi jonë përfaqësohet me plotë 3 skuadra, shkruan “infOSport.mk”. Kështu, nënkampionët e vendit, FC Shkupi në