Bunjamin Shabani mund i vetëm kampionët e Shqipërisë

Mesfushori kumanovar, Bunjamin Shabani ka qenë protagonisti kryesor në fitoren 2:1 të Struga Trim Lum të zhvilluar ndaj kampionëve të Shqipërisë, Teutës në kuadër të përgatitjeve para ndeshjeve në Kupat e Europës. Shabani ishte futbollisti që shkëlqeu në këtë përballje kontrolluese, ku perveç lojës së mirë fushën e gjelbërt, ai ishte

Martin Mirçevski prezantohet te Akademia Pandev

Martin Mirçevski rikthehet në Strumicë, mirëpo kësaj rradhe duke veshur fanellën e Akademia Pandev, njofton “infOSport.mk”. Ish futbollisti i Bellasicës, i cili së fundmi ishte pjesë e Vardarit, ka firmosur kontratë dy vjeçare me skuadrën e Goran Pandev, që sezonin garues 2021/2022 futet me ambicie shumë më të larta se sezoni

FC Shkupi nuk i vazhdoi kontratën, sot u prezantua te Partizani i Tiranës

FC Shkupi dhe Filip Gligorov nuk vazhduan bashkëpunimin, ndërsa i njëjti sot është prezantuar te Partizani i Tiranës, njofton “infOSport.mk”. Kështu shkupjani 27-vjeçar rikthehet në Superligën shqiptare vetëm pas një viti, aty ku së fundmi luante me Vllazninë e Shkodrës. Mbrojtësi i krahut të djathtë me Partizanin ka nënshkruar kontratë dy

Voska Sport vazhdon me transferimin e super lojtarëve, vjen një kampion

Voska Sport, skuadra shqiptare nga Ohri edicionin e ardhshëm për herë të parë do të luaj në Ligën e Dytë – Perëndim, njofton “infOSport.mk”. Kjo gjë ka mobilizuar drejtuesit e kësaj skuadre, që po bëjnë një merkato të mirëfilltë, me lojtar të spikatur, që pas vetes kanë edhe tituj kampion. Një ndër

Shkëndija fiton gjeneralen ndaj CSKA Sofjes para ndeshjeve në LK (VIDEO)

Shkëndija ka regjistruar edhe fitoren e tretë nga gjithsej 4 të tilla miqësore të zhvilluara si parapërgatitje për ndeshjet europiane që i presin “kuqezinjtë” gjatë verës, njofton “infOSport.mk”. Të besuarit e trajnerit Ernest Gjokës në Bansko të Bullgarisë mundën CSKA Sofjen me rezultatin 3:2. Arbin Zejnullai ishte autorë i golit të parë

Situatë surreale, Lionel Messi lojtar i lirë pas disa orësh

Në pak më shumë se 24 orë (pas 30 qershorit), Leo Messi nuk do të jetë më një lojtar i Barcelonës. “Ylli” argjentinas, i grumbulluar në përfaqësuese për “Copa America”, praktikisht është në merkato. Një situatë shumë delikate kjo e “Pleshtit”, i cili do të donte të qëndronte me ngjyrat “blaugrana”,

Pas Burhan Alijit, edhe një shqiptarë tjetër veshë fanellën e Sileksit

Sileksi po tregohet shumë aktiv në merkato. Kjo edhe për faktin se një numër i konsiderueshëm i titullarëve vendosën që të largohen pasi kjo skuadër nuk arriti të ruaj statusin e skuadrës elitare, njofton “infOSport.mk”. Plotë 11 emra të rinj do të jenë pjesë e skuadrës nga Kratova në sezonin e

Ditën e “xhuma” Ibraimi niset drejt Katarit, joshet nga milionat e sheikëve

Agim Ibraimi ka mbyllur aventurën e tij me Kukësin. Sulmuesi tetovar bëri një sezon fantastik në aspektin personal duke shënuar 17 gola e 6 asiste dhe ofertat në merkato nuk i kanë munguar. Gjysma e Superligës, por edhe Ballkani në Kosovë e kërkojnë me ngulm, por Ibraimi ka zgjedhur të largohet