Ak. Pandev fitues i Kupës, të dielën “luftë” për pozitën e 4 në LPFM që siguron Europën!

Fitorja e Akademia Pandev në finalen e madhe të Kupës së Maqedonisë ka bërë që tashmë plotë 4 skuadra të shpresojnë për atë pozitë të katërt, që njërës prej tyre do i siguronte një vend për në ndeshjet eliminatore të Liga Europa, njofton “infOSport.mk”. Rabotniçki, FC Shkupi, Renova dhe Makedonija GJ.P

Makedonija dhe Ak.Pandev edhe pas 120 minutave lojë ndahen me barazim, fituesin e vendosin penaltitë (VIDEO)

90 minutat e kohës së rregullt midis Makedonija GJ.P dhe Akademia Pandevit janë mbyllur me barazimin 2:2, duke bërë që fituesi të përcaktohet në vazhdime, ndërsa nëse  edhe pas 30 minutave lojë shtesë skuadrat dalin baraz, atëherë ruleti i penaltive do të jetë përcaktues për fituesin e edicionit 2018/2019 në

Akademia Pandev pa probleme mund Pobedën, Europa bëhet realitet (VIDEO)

Akademia Pandev ka shënuar edhe fitoren e tretë identike 3:1 ndaj Pobedës gjatë ndeshjeve të stinorit pranveror, duke pasur parasysh se këto dy skuadra gjatë këtij viti luajtën dy ndeshje edhe në kuadër të gjysmëfinaleve të Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Akademia Pandve arsyetoi epitetin e skuadrës favorite edhe sot përballë

Nesër mësohen dy finalistët e sivjetshëm të Kupës së Maqedonisë

E mërkura në futbollin vendor sjellë dy ndeshjet e kthimit të ½ së finales, ku edhe përfundimisht do të mësojmë dy skuadrat finaliste për edicionin 2018/2019, njofton “infOSport.mk”. Akademia Pandev shihet si favorit i madh ndaj Pobedës në ndeshjen që do të zhvillohet në Kavadar. Skuadra e trajnerit Jugosllav Trençpovski në

Ak.Pandev-Shkëndija, ja çfarë thotë trajneri i vendasve Jugosllav Trençovski

Derbi ndeshja e javës së 26-të në elitën e futbollit vendor do të zhvillohet në Strumicë, aty ku mejdanin do të ndajnë dy skuadrat më të mira të stinorit pranveror, Akademia Pandev dhe Shkëndija, njofton “infOSport.mk”. Skuadra vendase aktualisht ndodhet në pozitën e 3-të, ndërsa Shkëndija vazhdon të kryesojë bindshëm. Mirëpo edhe