Ak.Pandev mund të përballet me Dritën e Ardian Nuhiut

Liga e Konferencës nesër me fillim në ora 13:00 do të hedhë shortin për ndeshjet e raundit të parë, njofton “infOSport.mk”.

Në këtë garë bëjnë pjesë edhe skuadrat nga vendi ynë, me Akademia Pandev që rrezikon një përballje me Dritën e Ardian Nuhiut

E renditur në vendin e dytë në LPFMV, skuadra nga Strumica do luaj me 7 dhe 14 korrik në raundin e parë, me UEFA-n që bën me dije se përveç Dritës së Gjilanit, që bënë pjesë në mesin e skuadrave favorite, si kundërshtarë të mundshëm të Akademia Pandev, e renditur në mesin e skuadrave jo favorite, mund të jenë edhe Dinamo Tbilisi nga Gjeorgjia, Alashkert nga Rumania, Legia Gdansk nga Polonia dhe Milsami Orhei nga Moldavia. (infOSport.mk)

 

Grupi 1
Ekipet bartëse
1. Dinamo Tbilisi (Gjeorgjia)
2. Alashkert (Armenia)
3. Drita (Kosova)
4. Lechia Gdańsk (Polonia)
5. Milsami Orhei (Moldavia)
 
Ekipet jo bartëse
6. Inter Turku (Finlana)
7. Panevezys (Lituania)
8. Paide Linnameeskond (Estonia)
9. Akademija Pandev (Maqedonia)
10. Hamrun Spartans (Malta)

Leave a Reply