Ardian Nuhiu i lumtur për rikthimin, flet edhe për rastin e Eminit

Superliga e Kosovës tashmë ka marrë “dritën jeshile” nga Ministria e Shëndetësisë për rikthmin në fushat e blerta, ndërsa prej dje skuadrës së Dritës i janë bashkuar edhe futbollistët nga Maqedonia e Veriut, me në krye trajnerin Ardian Nuhiu. Ai në një prononcim për “infOSport.mk” u shpreh mjaft i lumtur

Nuhiu flet për rrjedhojën e kampionatit dhe ambiciet e Dritës

Ardian Nuhiu prej dje edhe zyrtarisht ka rifilluar stërvitjet me skuadrën e tij, Dritën e Gjilanit, që shihet si një ndër skuadrat pretendente për titullin e kampionit. Me urdhër të Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës ekipet e Superligës morrën dritën jeshile për tu stërvitur në grupe, teksa deri në rifillimin

Ardian Nuhiu: Fituam me plotë meritë, lojtarët lanë shpirtin në fushë

Skuadra e Dritës që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Ardian Nuhiu, ka triumfuar në derbin e Anamoravës, duke mundur rivalin e qytetit, Gjilanin me rezultatin 2:0, shkruan “infOSport.mk”. Si të gjitha ndeshjet mes këtyre dy skuadrave nga Gjilani, edhe ndeshja e sotme u zhvillua në një atmosferë të jashtëzakonshme në tribuna. Pas ndeshjes,

Ardian Nuhiu largon nga Drita njërin prej futbollistëve që më herët luante në Maqedoni

Drita e Gjilanit stinorin vjeshtorë në Superligën e Kosovës e mbylli në pozitën e 3-të, me 3 pikë më pak se kampionët vjeshtorë të Ballkanit. Siç e dimë skuadra gjilanase udhëhiqet nga strategu shkupjan, Ardian Nuhiu, ndërsa pjesë e kësaj skuadre janë edhe plotë 6 futbollistë që më parë ishin pjesë

Nga Drita të kënaqur me punën e Ardianit, mbetet pjesë e gjilanasve edhe sezonin tjetër!

Strategu shkupjan, Ardian Nuhiu pritet të vazhdojë bashkëpunimin me Dritën e Gjilanit edhe për edicionin e ri 2019/2020. Siç shkruan “Gazetasheshi”, Nuhiu ndodhet afër marrëveshjes për të vazhduar qëndrimin e tij te “bardhekaltërit” edhe për edicionin vijues, teksa flet edhe për futbollistët që do mbesin në skuadër  dhe ardhjet e