Zekirja Ramadani del sërish fitues përballë Ardian Nuhiut

Prishtina ka mundur Dritën me shifrat 2:0 në ndeshjen e vlefshme të javës së 21-të në Superligën e Kosovës, njofton “infOSport.mk”. Në këtë mënyrë Zekirja Ramadani doli sërish fitues përballë shokut të tij, Ardian Nuhiut, të cilin e kishte mundur edhe në finalen e SuperKupës së Kosovës, të zhvilluar javë

Opinioni i dy strategëve shkupjan pas finales së SuperKupës së Kosovës

Sot në Turqi, aty ku shumica e skuadrave të Superligës së Kosovës po zhvillojnë fazën e përgatitjeve, u zhvillua ndeshja e SuperKupës së Kosovës midis Dritës dhe Prishtinës, skuadra këto që udhëhiqen nga strateg shkupjan, njofton “infOSport.mk”. Në fund triumfit iu gëzua Prishtina e Zekirja Ramadanit, që triumfoi me shifrat 3:1

Ardian Nuhiu zgjidhet trajneri më i mirë në Kosovë për vitin 2020

Strategu shkupjan, Ardian Nuhiu është përzgjedhur trajner i vitit në Superligën e Kosovës për vitin 2020. Nuhiu fitoi titullin kampion me ekipin gjilanas, derisa arriti të shkruajë edhe historinë në kupat europiane, duke kaluar turin e dytë kualifikues në Liga Europa, kur eliminoi Sileksin, ndërkohë gjithashtu u shpall kampion vjeshtorë

Drita e Ardian Nuhiut, klubi më i mirë për vitin 2020 në Kosovë

Klubi Futbollistik “Drita”, që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Ardian Nuhiu,  është përzgjedhur klubi më i mirë për vitin 2020, raporton Gazetasheshi.com, përcjellë “infOSport.mk”. Kampionët në fuqi të Kosovës priten ta pranojnë këtë çmim nga Federata e Futbollit e Kosovës përmes një ceremonie “online” pa mysafirë, në gala mbrëmjen “Laureatëve të vitit

Barazimi ndaj Prishtinës, Ardian Nuhiu lëvdëron portierin Rexhepi

Drita e Ardian Nuhiut nxorri një barazim në transfertën e vështirë në stadiumin “Fadil Vokrri” kundër Prishtinës, që udhëhiqet nga bashkëqytetari dhe miku i tij, Zekirja Ramadani. Falë këtij barazimi, Drita e Gjilanit arriti që të ruajë distancën prej 9 pikëve ndaj Prishtinës, duke u shpallur në këtë mënyrë kampione e

Ramadani ironizon keq me Dritën e Nuhiut pas barazimit në “Fadil Vokrri”!

Superliga e Kosovës sot na dhuroi derbin e madh midis Prishtinës dhe Dritës, dy skuadra këto që udhëhiqen nga dy ish trajnerë të FC Shkupit, Zekirja Ramadani, gjegjësisht Ardian Nuhiu, shkruan “infOSport.mk”. Rezultati përfundimtarë i këtij takimi doli të jetë i barabartë (1:1), me Dritën që ruajti epërsinë prej 9 pikëve