Shaban Asani ndërmjetësues në transferimin e Demir në Serbi (VIDEO)

Futbollisti i talentuar shkupjan, Benjamin Demir, ndryshe djali i ish futbollistit Eroll Demir, karrierën e tij do ta vazhdojë në Serbi te skuadra e Spartak Subotica, që sezonin e ardhshëm do të bëjë gara në eliminatoret e Liga Europa. Mbi të gjitha në rolin e ndërmjetësuesit në transferimin e anëtarit

Vardari rikthen Xhufon në Maqedoni!?

Viktor Nildo Xhufo edhe zyrtarisht është një futbollist i lirë, pasi të njëjtit i përfundoi kontrata me Flamurtarin e Vlorës, te e cila skuadër verën e kaluar ishte transferuar nga rradhët e Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”. Mirëpo si duket vetëm pas një viti braziliani  Xhufo mund të rikthehet në Maqedoni, mirëpo kësaj

Të gjithë në panik te Zvicra! Granit Xhaka lëndohet në stërvitje!

Granit Xhaka ka braktisur stërvitjen e pasditës me Kombëtaren e Zvicrës me një dëmtim të gjurit të majtë, njofton “infOSport.mk”. Xhaka pas dëmtimit të marrë qëndroi për disa minuta i shtrirë në fushë, ndërsa rreth tij ishin mbledhur thuajse të gjithë futbollistët, që shikonin me habi. Menjëherë aty pranë erdhën edhe

Hekuran Kryeziu ndërron skuadër, mirëpo jo edhe kampionat

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka vendosur të ndërrojë mjedis, mirëpo jo edhe kampionat. 25-vjeçari i cili për 7 sezone të plota luante me Lucernin në Superligën zviceriane, ka vendosur të braktis këtë skuadër, për t’iu bashkuar Cyrihut. Kryeziut i kishte përfunduar kontrata me skuadrën e tij të fëmijërisë,

Mentor Zhdrella bëhet i  Kukësit

Një ndër mesfushorët më të mirë kosovar viteve të fundit në Superligën e Kosovës, Mentor Zhdrella, karrierën e tij do ta vazhdojë në Superligën shqiptare te skuadra e Kukësit. Një gjë të tillë ka njoftuar futbollisti aktual i skuadrës nënkampione të Sshqipërisë, Besar Musolli, përmes një postimi në “Instagram”, ku

Zidane tregon momentin më të mirë dhe më të keq te Reali

Zinedine Zidane përmes një konference për shtyp, ku doli bashkë me presidentin e Realit të Madridit, Florentino Perez, përveç që paraqiti largimin e tij nga klubi “mbretëror”, ai gjithashtu rrëfeu momentet më të mira dhe më të këqija të tij gjatë karrierës relativisht të shkurtër te Reali, transmeton “infOSport.mk”. Strategu francez

Gjore Jovanovski vazhdon bashkëpunimin me Rabotniçkin

Gjore Jovanovski mbetet në krye të Rabotniçkit edhe për sezonin e ardhshëm futbollistik, njofton “infOSport.mk”. Strategu shkupjan ka arritur marrëveshje një vjeçare, me opcion që të njëjtën ta vazhdojë edhe për një vit tjetër. Një gjë të tillë për faqen zyrtare të klubit ka bërë të ditur numri një i “romantikëve”,

Ramos: Edhe si futbollist u tërhoqe kur kape majat e suksesit! Të falëmenderit për gjithçka

Futbollistët e Realit të Madridit në krye me kapitenin Serhio Ramos përmes rrjeteve sociale kanë shfrytëzuar rastin për të falënderuar trajnerin e tyre të deritanishëm, Zinedin Zidane, i cili gjatë ditës së sotme morri një vendim të papritur për tu larguar nga posti i trajnerit, edhe përkundër sukseseve që shënonte