Boreci dhe Rabotniçki ndahen miqësisht

Ndeshja e parë e javës së 7-të në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë midis Borecit dhe Rabotniçkit është mbyllur me barazim pa gola, njofton “infOSport.mk”. Vendasit të entuziazmuar nga dy fitoret e njëpasnjëshme në kampionat, në këtë përballje u futën me  shumë vetëbesim, mirëpo si duket në anën tjetër

Ruleti i penaltive ju buzëqeshi Rabotniçkit dhe Makedonija GJ,P, por jo edhe Borecit

3 nga gjithsej 10 ndeshjet e zhvilluara sot në kuadër të 1/16 së finales u mbyllën me rezultate të barabarta, ndërsa fituesi u vendos vetëm pas ruletit të penaltive, njofton “infOSport.mk”. Takimet në Gjorçe Petrov dhe Kërçovë nuk prodhuan gola gjatë 90-të minutave lojë, ndërsa në Kamenicë, Sasa dhe Boreci në

Rabotniçki demoloi Teteksin në miqësoren e zhvilluar në Shkup

Rabotniçki ka demoluar Teteksin me rezultatin 4:0 në miqësoren e zhvilluar në stadiumin “Boris Trajkovski” në Maxhari, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Ratko Dostaniq ishte dominuese në këtë ndeshje, duke shënuar plotë 4 herë në rrjetën e skuadrës kundërshtare dhe kështu duke mbajtur formën garuese në periudhën kur kampionati është në

Lavdrim Fazliu mund të ishte hero i Pelisterit, por….(VIDEO)

Pelisteri sot barazoi pa gola 0:0 në ndeshjen kundër Rabotniçkit, e vlefshme për javën e tretë në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”. Talenti shkupjan, Lavdrim Fazliu këtë ndeshje sërish e nisi si titullarë te Pelisteri, ndërsa shumë pak mungonte që i njëjti të luante rolin e heroit për të “Gjelbërit”

Dy ish futbollistë të FC Shkupit i bashkohen Rabotniçkit

Pas Muaream Muarem, skuadra e Rabotniçkit ka arritur që të angazhojë edhe dy ish futbollistë të FC Shkupit, njofton “infOSport.mk”. Bëhet fjalë për Fisnik Zukën, i cili së fundmi ishte pjesë e Renovës nga Tetova dhe Kristijan Stojkovskin, që te “romantikët” erdhi nga rradhët e Akademia Pandev. 28-vjeçari Stojkovski me Rabotniçkin ka

“Romantikët” fillimisht iu nënshtruan testeve dhe më pas dolën në stërvitje

Rabotniçki ishte ekipi i radhës që mëngjesin e sotëm testoi futbollistët dhe stafin për “Covid 19”, dhe më pas zhvilloi edhe seancën e parë stërvitore para rifillimit të sezonit 2019/2020 në LPFMV. Nën organizimin e sindikatës së futbollistëve dhe spitalit “Acibadem Sistina”, “romantikët” kaluan testet për koronavirus. Në mungesë të shefit të