Çarls Çinedu i Rabotniçkit përforcon sulmin e Besës

Skuadra e Rabotniçkit gjatë këtij afati kalimtarë të dimrit ishte shumë aktiv, duke sjellë disa përforcime shumë cilësore, sidomos në repartin e sulmit. E gjithë kjo bëri që ‘romantikët’ të rikthejnë te Skënderbeu sulmuesin e talentuar 21-vjeçar, Gofri Çinedu Çarls te Skënderbeu, skuadër kjo që posedon kartonin e sulmuesit kamerunas,

Skënderbeu i merr sulmuesin Rabotniçkit

Skuadra e Rabotniçkit ka vendosur t’ia rikthejë sulmuesin nigerian, Gofri Çinedu skuadrës së Skënderbeut, skuadër kjo që ka në pronësi kartonin e tij, njofton 'infOSport.mk'. Kamerunasi 21-vjeçar pjesë e ‘romantikëve’ ishte nga gushti i vitit 2017-të, ndërsa huazimi i tij te skuadra shkupjane duheshe të përfundojë në qershorin e këtij viti.

Rabotniçki prezanton edhe një brazilian

Rabotniçki në rradhët e veta brenda pak ditëve ka sjellë edhe brazilianin e dytë, pas Zhuninjo Kabral. Fjala është për Assuerio Barbosa de Sousa Zhunior, i cili te ‘romantikët’ vjen nga rradhët e  skuadrës braziliane të Anapolis GO. Assuerio luan në repartin ofenziv, ndërsa me skuadrën nga Parku i Qytetit ka

Rabotniçki ka caktuar tre miqësoret që do ti zhvillojë në Antalia të Turqisë

Rabotniçki tashmë tre ditë me rradhë ka nisur përgatitjet për stinorin pranveror këtu në Shkup, ndërsa nga data 25 janar ‘romantikët’ do të transferohen në Antalia të Turqisë, ku deri me datë 6 shkurt do të zhvillojnë fazën kryesore, ku tashmë kanë caktuar edhe tre ndeshje miqësore, njofton ‘infOSport.mk’. Ndeshjen e

Tre skuadrat shkupjane, FC Shkupi, Rabotniçki dhe Vardari nesër ndezin motorët

Tre skuadrat shkupjane, FC Shkupi, Rabotniçki dhe Vardari prej nesër do të ndezin motorët, me qëllim që sa më të përgatitur të presin stinorin pranveror në elitën e futbollit vendor, njofton ‘infOSport.mk’. ‘Bardhekaltërit’ do të tubohen në mëngjes tek stadiumi i tyre në Çair, për të udhëtuar më pas drejt Dojranit,

Bllazhevski ndahet me Tiranën, Rabotniçki dhe FC Shkupi i vihen pas!

Dejan Bllazhevski me shumë gjasa do ti thotë lamtumirë Tiranës dhe do të rikthehet në Maqedoni vetëm pas 6 muajve të kaluara te skuadra me më shumë trofe në Shqipëri, njofton ‘infOSport.mk’. Edhe përkundër faktit se ka kontratë deri në qershorin e vitit 2019-të, si duket të dyja palët do të

Rabotniçki godet fuqishëm në merkato

Skuadra nga ‘Parku i Qytetit’ edhe zyrtarisht ka firmosur kontratë me mesfushorin bullgarë, Nikollaj Dulgerov, ndërsa gjithashtu së shpejti pritet që kësaj skuadre ti bashkohet edhe sulmuesi brazilian, Auserio... Pas largimeve të shumta te Rabotniçki, drejtuesit e kësaj skuadre më në fund kanë bërë edhe dy aktivizime të bujshme.

Edhe një tjetër largim nga rradhët e Rabotniçkit!

Edhe një tjetër largim nga rradhët e Rabotniçkit. Pas Ljubomir Stefanoviç, Dushan Steviq, Ostoja Stjepanoviq, Filip Petkovski dhe Dean Mitrev, futbollisti i rradhës që largohet nga rradhët e ‘romantikëve’ është mbrojtësi, Leon Najdovski. 24-vjeçari te Rabotniçki kishte arritur verën e vitit 2015-të nga rradhët e Makedonija GJ.P., ndërsa brenda kësaj periudhe

Plotë 5 futbollistë largohen nga rradhët e Rabotniçkit!

Skuadra e Rabotniçkit në stinorin prnaveror pritet të futet me një pasqyrë tjetër të futbollistëve, duke pasur parasysh largimet që po ndodhin te kjo skuadër menjëherë pas përfundimit të stinorit vjeshtorë, njofton ‘infOSport.mk’. Pas ndarjes me mbrojtësin Dean Mitrev, ‘romantikët’ kanë vendosur të ndahen edhe me futbollistët si Dushan Steviq, Ljubomir