Gjokoviç mbret i US Openit

Novak Djokovic është mbreti i US Open! Tenisti serb ka mundur në finale argjentinasin Del Potro. Një finale që ka zgjatur tre sete dhe që i ka sjellë “Noles” titullin e tij të 14-të Grand Slam, duke barazuar kështu legjendën Pete Sampras. Gjithashtu, Djokovic është bërë tenisti i parë mbas Roger Federer

US Open, favoritët pa gabime në start

Përballjet e para të raundit të parë të Grand Slam turneut të “US Open” për meshkuj në tenis nuk kanë dhuruar surpriza, pasi të gjithë tenistët “big” fituan pa shumë probleme. Numri një i Botës, Rafael Nadal  u kualifikua me lehtësi më tej, pasi bashkëpatrioti i tij David Ferrer dorëzoi