Djokoviç vjen me provokimin e rradhës, futet me këngë të pushtimit për Kosovën, vijnë reagimet e para, mirëpo jo nga pala shqiptare!

Novak Djokoviç, “miku i ngushtë” i këngëtares së njohur shqiptare, Rita Ora, vazhdon me provokimet e tij ndaj Kosovës, vendi në të cilin ka lindur. Tenisti kontrovers serb gjatë prezantimit së bashku me ekipin përfaqësues serb të tenisit në kuadër të “Davis Cup”, të enjtën u fut me këngë fashiste, adresuar

Fitorja 6:1 ndaj Junajtedit, Murinjo: Djokoviç e bën çdo ditë, ne më rrallë

Kundërshtari i Shkëndijës në raundin e tretë eliminatorë të Liga Europa, Totenhami, fundjavën që lamë pas arriti një fitore shumë të rëndësishme, duke demoluar Mançester Junajtedit e Solskjaer midis “Olld Traford” me shifrat 6:1. Të besuarit e Murinjos në këtë mënyrë vazhduan ngjitjen në renditje, por njëkohësisht treguan  se çfarë janë

Nadal, ne të tre jemi drejt fundit

Në një intervistë për mediat spanjolle, tenisti numër 2 në Botë, Rafael Nadal, ka deklaruar se dominimi i tij, Novak Djokoviç dhe Roxher Federer do të përfundojë së shpejti. Në 15 vitet e fundit, këta të tre kanë fituar 52 ‘Grand Slam”, duke e monopolizuar këtë sport. “Asgjë nuk është e përjetshme.

Gjokoviçi do të luaj në Australian Open

Tenisti serb Novak Gjokoviq do të jetë pjesë e turneut gren slem Australian Open. Gjokoviq pjesëmarrjen e tij në turneun australian e konfirmoi përmes rrjeteve sociale, duke shpërndarë një fotografi me logo të turneut dhe shkruar se është gati për lojë. Ish numri një i botës së tenisit lëshoi turnetë në

Edhe Gjokoviq tërhiqet nga turneu Abu Dhabit

Tenisiti serb Novak Gjokoviq do të mungojë në turneun e Abu Dhabit. Gjokoviq ka ndjerë dhimbje në bërrylin që e lëndoi në sezonin e kaluar dhe për këtë arsye ka vendosur të tërhiqet nga turneu që organizohet në Shtetet Emirate Arabe, duke shtyrë kështu edhe rikthimin e tij. Gjokoviq duhej sot