Disfatë e rëndë e kampionëve në Shtip, Shkëndija mundi Rabotniçkin (VIDEO)

FC Shkupi ka pësuar disfatën e parë si kampion i ri i Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Skuadra nga  Çairi pësoi disfatë 4:1 sot në transfertën në Shtip përballë Bregallnicës, skuadër kjo që avansoi me golin e Djokiç në minutën e 15-të. “Pëllumbat” nga Çairi u kundërpërgjigjën në minutën e 29-të, kur Adentunxhi shfrytëzoi

Ndahet nga jeta agjenti i futbollistëve më të mirë! Kush në realitet ishte Raiola?

Futbolli botëror sot është në zi, kjo pasi nga jeta u nda një ndër agjentët më të mirë, Mino Raiola, i cili nën kujdes kishte shumicën e futbollistëve më të mirë. Por kush ishte Mino Raiola? I lindur në Nocera Inferiore, ai u rrit në Holandë ku punoi në piceri familjare përpara

Arbnor Aliu i thotë “Po” Kosovës: I lumtur që do të luaj për vendlindjen e prindërve

Një tjetër talent i madh i futbollit që jeton dhe bën karrierë të suksesshme në Gjermani ka vendosur të luajë për përfaqësuesen e Kosovës. Fjala është për 19-vjeçarin Arbnor Aliu, i cili aktualisht luan me ekipin e U19 të Schalke 04. Ai luan si qendërmbrojtës dhe është ndër shpresat e mëdha të

Rexhepi dhe Sadriu largohen nga Skënderbeu, rikthehen te Shkëndija!

Skënderbeu pas shumë vitesh të kaluara në Superligën shqiptare, me shumë gjasa edicionin e ardhshëm do të luaj në Kategorinë e Parë, ndërsa kjo ka bërë që shumica prej futbollistëve aktual të kësaj skuadre të mendojnë largimin, shkruan “infOSport.mk”. Duket se të parët që kanë vendosur të largohen në fund të

Hajnat plaçkisin shtëpinë e futbollistit shqiptarë të Levantes, i vjedhin gjësende me vlerë prej 1 milion euro

Levante nuk po kalon momente edhe aq të mira këtë edicion në La Liga, ndërsa këtë fundjavë aspak momente të mira nuk ka kaluar edhe futbollisti shqiptarë i kësaj skuadre, Shkodran Mustafi, i cili ka përjetuar një eksperiencë shumë të hidhur të dielën mbrëma, të cilën me siguri nuk do

Fitorja 6:0 e Voska Sport shkakton tërmet të vërtetë te Teteksi!

Voska Sport të shtunën në Tetovë i shkaktoi Teteksit një ndër disfatat më të rënda në histori, duke e mundur me rezultatin 6:0, shkruan “infOSport.mk”. Ishte kjo një fitore më se e merituar e skuadrës shqiptare nga Ohri, që përë këtë vit objektiv kryesor ka inkuadrimin në Ligën e Parë. Me këtë

Futbollisti i Gjilanit e “thumbon” Munishin pas largimit

Gjilani dhe Ismet Munishi i kanë ndarë rrugët. Ky vendim i dyanshëm ka ardhur si pasojë e rezultateve të dobëta në javët e fundit të skuadrës gjilanase, që para fillimt të sezonit garues, llogaritej si një ndër skuadrat pretendente për titullin e kampionit. Megjithatë distanca prej 9 pikëve ndaj Ballkanit të