Besa e Dobërdollit demoloi Teteksin

Tashmë kur ka mbetur vetëm edhe një javë deri në fillimin e stinorit pranveror në të dyja ligat futbollistike, shumë skuadra nga vendi gjatë ditës së sotme zhvillaun ndeshjet e tyre të fundit, që ju shërbejnë si test kryesor para ndeshjeve zyrtare që i presin në fundjavë, shkruan “infOSport.mk”. Një ndër

Super Shefit Shefiti, 3 gola ndaj Teteksit për ti dhënë fitoren Renovës

Shefit Shefiti ka shkëlqyer në takimin e sotëm të Renovës ndaj Teteksit, duke shënuar 3 gola në fitoren 4:2 të “gjipspunuesve”, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi “bardhekaltër” thjesht doli të jetë i pandalshëm për futbollistët kundërshtarë të Teteksit. Shefiti shënoi dy gola të shpejtë për rezultat 2:0, derisa Stefan Bogdanovski arriti që të

Rabotniçki demoloi Teteksin në miqësoren e zhvilluar në Shkup

Rabotniçki ka demoluar Teteksin me rezultatin 4:0 në miqësoren e zhvilluar në stadiumin “Boris Trajkovski” në Maxhari, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Ratko Dostaniq ishte dominuese në këtë ndeshje, duke shënuar plotë 4 herë në rrjetën e skuadrës kundërshtare dhe kështu duke mbajtur formën garuese në periudhën kur kampionati është në