Vardari fiton, Ibishi sërish shënon

Vardari me fitore ka mbyllur përgatitjet kryesore në Slloveni, aty ku ishin vendosur që nga 15 korriku, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e trajnerit Aleksandar Vasoski mundi ekipin turk të Kasimpasha me rezultatin minimal 1:0, ndërsa edhe njëherë tjetër deçiziv rezultoi sulmuesi i talentuar shqiptarë, Xhemal Ibishi. Pas pjesës së parë pa gola, Ibishi

Hetemaj pas 8 viteve largohet nga Kievo, por jo edhe nga Italia!

Mesfushori shqiptarë, Përparim Hetemaj pritet të rikthehet te ish skuadra e tij, Bresha. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, 32-vjeçari Hetemaj ka arritur marrëveshje me Breshën, drejtuesit e së cilës skuadër kanë nisur negociatat me Kievon për lirimin e tij. Hetemaj personalisht ka arritur kontratë dyvjeçare me Breshën, ekip që edicionin

Labunishta barazoi ndaj Flamurtarit të Artim Shaqirit

Labunishta dhe Flamurtari i Prishtinës, që udhëhiqet nga strategu strugan, Artim Shaqiri, gjatë ditës së sotme në Ladorishtë zhvilluan një ndeshje miqësore, e cila në fund u mbyll me shifrat 2:2, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një ndeshje e barabartë, në të cilën të dyja skuadrat kishin momentet e tyre, ndërsa golat

Një gol i hershëm i Belulit bëri që Gostivari të mund FC Shkupin

Gostivari gjatë ditës së sotme ka pritur në një takim miqësor FC Shkupin, ndaj së cilës skuadër në fund të besuarit e trajnerit Erxhan Menga shënuan fitore minimale 1:0, njofton “infOSport.mk”. Golin e vetëm të këtij takimi e realizoi Maliq Beluli që në minutën e 2-të nga pika e bardhë, ndërsa

Orari i plotë i IPKO Superligës për edicionin 2019/2020

Sot në selinë e FFK-së, në praninë e zëvendëssekretarit të përgjithshëm, Arianit Ahmeti, kryetarit të Komisionit të Garave, Abdyl Bellopoja, administratorit të Superligës, Agron Shosholli dhe përfaqësuesve të klubeve është bërë tërheqja e shortit për kampionatin e ri, i cili do të nisë më 17 gusht. Fillimisht të përfaqësuesit e klubeve

Shaqiri ka një premtim pas rikthimit nga lëndimi

Xherdan Shaqiri është rikthyer në stërvitje, pas një lëndimi që kishte pësuar që nga ndeshjet e Ligës së Kombeve me Zvicrën. Futbollisti shqiptarë tanimë shpreson të jetë i gatshëm dhe të luajë në ndeshjen e së dielës në “FA Community Shield” kundër Mançester Sitit në “Uemblli”. “Jam me të vërtetë i

Vllaznia e Shkodrës transferon ish mbrojtësin e Renovës

Vllaznia e Shkodrës, një ndër klubet më të vjetra në Shqipëri, gjatë ditës së sotme ka prezantuar edhe një emër të ri, duke vazhudar kështu me përforcimin e skuadrës për sezonin e ri futbollistik, njofton “infOSport.mk”. Pas emërimit të trajnerit Mirsad Jonuz dhe angazhimit të mbrojtësit, Filip Gligorov, drejtuesit e skuadrës