Renova mundet nga Labunishta

Renova ka pësuar disfatën e dytë në ndeshjen e saj të tretë në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror, njofton “infOSport.mk”. Pas disfatës në ndeshjen e parë ndaj Ferizajit (0:4), dhe fitores ndaj Gostivarit (2:0), sot “gjipspunuesit” u mundën nga Labunishta, skuadër kjo që garon në Ligën e Dytë – Perëndim,

Labunishta barazoi ndaj Flamurtarit të Artim Shaqirit

Labunishta dhe Flamurtari i Prishtinës, që udhëhiqet nga strategu strugan, Artim Shaqiri, gjatë ditës së sotme në Ladorishtë zhvilluan një ndeshje miqësore, e cila në fund u mbyll me shifrat 2:2, njofton “infOSport.mk”. Ishte kjo një ndeshje e barabartë, në të cilën të dyja skuadrat kishin momentet e tyre, ndërsa golat

Korabi vitin 2019-të e nisi me disfatë

Skuadra e Korabit tashmë 3 ditë me rradhë ka nisur stërvitjet për stinorin pranveror në Ligën e Dytë – Perëndim, ndërsa gjatë ditës së sotme ata zhvilluan edhe kontrolluesen e parë ndaj Labunishtit, ndryshe nënkampionëve vjeshtorë të Konferencës së Perëndimit, njofton ‘infOSport.mk’. Ndeshja në fjalë u zhvillua në fushën sintetike në