Shkupjani Ramadani, një yll futbolli në ngritje që së shpejti do t’i fusë në “luftë” Zvicrën, Maqedoninë e Veriut, Kosovën dhe Shqipërinë

Miran Ramadani është sulmuesi premtues i Grasshopper Club Zhurich, i cili mbi supe bartë peshën e rëndë të numrit “7”, si sulmues të cilin e bartë me meritë e punë të madhe. Mirani, një djalë shembullorë, i rritur në një familje të ndershme e puntore shqiptare, me zejen e futbollit ka

Voska Sport mendon për të ardhmen, 3 lojtarë nga shkolla i bashkohen ekipit të parë

Skuadra e Voska Sport nga Ohri, nga dita në ditë po rritet si klub në të gjitha aspektet. Pas ndërtimit të një skuadre solide, që tashmë garon edhe në mesin e më të mirëve në futbollin vendor, drejtuesit e Voska Sport me në krye presidentin Nefi Useini, rëndësi shumë të

Dijan Ajrullahu, futbollisti i lindur në një familje artistësh muzikor

Dijani, një djalë i vogël me një talent të madh. Ai është vetëm 9 vjec, por punon për ëndrrën e tij si të ishte një i rritur. Një futbollist shumë i talentuar, i lindur në një familje artistësh muzikor. Për Dijanin fusha e futbollit është kthyer në një shtëpi të dytë,

Malik Amza, talenti shkupjan që po shkëlqen te KF Forca, gjenerata 2012 

Futbolli është një pasion i cili zhvillohet që në moshë të vogël. Shumë klube të futbollit në vendin tonë po ju mundësojnë fëmijëve të përjetojnë pasionin e tyre, të mbikëqyrur nga trajnerë të licensuar në mënyrë që të garantojmë progresin e tyre dhe mirëqënien e tyre. Një nga talentët që po

Falë 17-vjeçarit Aliji, Makedonija GJ.P kualifikohet në gjysmëfinale (VIDEO)

Është sërish ai, sërish talenti 17-vjeçar, Altin Aliji, që përkujdeset për fitoren e rradhës së Makedonija GJ.P në ndeshjet e Kupës, këtë herë në ndeshjen çerekfinale kundër Sileksit, shkruan “infOSport.mk”. Aliji kishte shënuar edhe kundër Vardarit në ndeshjen e 1/8 së finales, kur vetëm pas disa sekondave që ishte inkuadruar në

Talenti shkupjan, Admin Abdulla, në prova te gjigandët e Hajduk Split

Talenti shkupjan Admin Abdulla, falë talentit të tij ka zgjuar interesimin e skautëve të Hajduk Split, te e cila skuadër për disa ditë do të ndodhet në prova. Admini, një talent i rrallë në futboll, me plot entuziazëm do të trajnohet nga trajner të spikatur të Hajdukut, aty ku mund të