Talent inga Nerashti, Arti Selmani, sërish merr ftesë nga Shqipëria U16

Talenti i Shkëndijës së Tetovës, Arti Selmani, sërish do të jetë pjesë e kombëtares U16 të Shqipërisë, njofton “infOSport.mk”. Në adresë të tij së fundmi ka arritur një ftesë nga  Federata Shqiptare e Futbollit e cila në kuadër të seleksionimeve të planifikuara nga Departamenti i Ekipeve Kombëtare të FSHF-së, duke filluar

Në garë me gjigandët turq të Fenerbahçes, “KF Kumanova” e Ismet Zeqirit e treta në Sandanski të Bullgarisë

KF Kumanova, gjenerata e të lindurve në vitin 2012, e udhëhequr nga trajneri i mirënjohur kumanovar, Ismet Zeqiri, është renditur e treta në kuadër të turnout ndërkombëtarë “Pirin Cup”, që u mbajt në Sandanski të Bullgarisë, shkruan Open-TV, përcjellë “infOSport.mk”. “Pirin Cup” është turne me peshë të madhe për grupmoshat e

Talenti shkupjan, Talha Idrizi nënshkruan me kampionët e Kosovës, Ballkanin

Talenti shkupjan, Talha Idrizi, edhe zyrtarisht është një futbollistë i ri i skuadrës kampione të Kosovës, Ballkani, informon “infOSport.mk”. 18-vjeçari Idrizi, i cili luan si mesfushorë qendre, por edhe krahu (të dy krahët), me skuadrën nga Suhareka ka nënshkruar kontratë deri me 30 qershor të vitit 2024, duke bërë kështu një

Goleadori Admin Abdulla ftohet te përfaqësuesja U15 e Maqedonisë (VIDEO)

Admin Abdulla është një ndër talentët e futbollit në vend, para të cilit është një e ardhme e ndritur. Bëhet fjalë për një futbollistë të datëlindjes 04.07.2008, i cili me futboll ka filluar të merret që nga mosha 6-vjeçare, ndërsa së fundmi i njëjti  është ftuar edhe te përfaqësuesja e

Talenti nga Nerashti, Arti Selmani së shpejti pjesë e U16 të Shqipërisë

Pollogu çdoherë ka nxjerrë talentë të futbollit, ndërsa rasti më i freskët është edhe ai me të riun nga Nerashti i Tetovës, Arti Selmani. Falë cilësive që posedon ky super talent, i cili aktualisht është pjesë e Shkëndijës së Tetovës, së fundmi në adresë të tij erdhi edhe ftesa nga  Federata

Aldin Aliu i Vintertur ylli i përfaqësueses U17 të Maqedonisë

Përfaqësuesja U17 e Maqedonisë në periudhën prej 25 deri më 31 tetor, do të jetë nikoqire e turneut kualifikues (raundi i parë) për t'u kualifikuar në fazën e ardhshme elitare të kualifikimeve për Kampionatin Evropian që do të mbahet në Hungari në vitin 2023. Ndeshjet kualifikuese do të luhen në qendrën

Drejtori i ARSM-së Mojsoski, viziton KF Studeniçani

Sot për vizitë pune në Komunën e Studeniçanit ishte Drejtori i Agjencionit për Rini dhe Sport, Naumçe Mojsovski, njofton “infOSport.mk”. Ky i fundit nga ana e Kryetarit, Azem Sadiku, u njoftua për projektet sportive në komunën e tij, përfshirë këtu edhe Qendrën Rekreatve Sportive – Studeniçani. Studeniçani bëhet me klub futbolli Kujtojmë tashmë

Hisar Ali vazhdon të shkëlqejë te Maqedonia U15, shënon edhe ndaj Malit të Zi (VIDEO)

Talenti tetovar, Hisar Ali vazhdon të shkëlqejë me fanellën e Maqedoisë U15, për të cilën së fundmi shënoi golin e vetëm në barazimin 1:1 ndaj Malit të Zi, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja e zhvilluar dje në kompleksin sportiv “Petar Milloshevski” pranë FFM-së, dhuroi dy pjesë të ndryshme. Në të parën ishin djelmoshat

FC Shkupi 2004 fituese e Kupës, mundi Shkëndijën në finalen e madhe në Ohër

FC Shkupi dhe Shkëndija, gjenerata 2004 sot në Ohër në stadiumin “Burimet e Biljanës” zhvilluan finalen e Kupës së Maqedonisë, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me shifrat 1:1, ashtu që fituesin e përcaktuan goditjet nga pika e bardhë, e ku më të suksesshëm dolën të jenë futbollistët

Barazim dhe disfatë për Maqedoninë U17 në duelet me Austrinë, Livareka autori i vetëm i golit

Përfaqësuesja e Maqedonisë U17 zhvilloi dy ndeshje kontrolluese ndaj moshatarëve të saj të Austrisë në transfertë, ku trajneri Toni Jakimovski, mund të mësonte më shumë rreth formës së lojtarëve të grumbulluar, që bënë dy paraqitje shumë të mira në tokën austriake,njofton “infOSport.mk”. Në ndeshjen e parë të zhvilluar me 25 maj,